יוקמו איזורי תעסוקה בערים חרדיות

משרד האוצר התחייב בישיבת הממשלה להעניק סיוע תקציבי לפיתוח אזורי תעסוקה בערים ביתר עילית ומודיעין עילית.

חיים לב - ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ח

יוקמו איזורי תעסוקה בערים חרדיות-ערוץ 7
ראש עיריית ביתר, מאיר רובינשטיין
צילום: יעקב לדרמן, פלאש 90

משרד האוצר התחייב בישיבת הממשלה הבוקר (א') להעניק סיוע תקציבי לסבסוד פיתוח אזורי תעסוקה לערים ביתר עילית ומודיעין עילית.

הסיכום הושג לאחר מאבק ממושך שניהל שר הפנים אריה דרעי מול אגף התקציבים באוצר, למען הערים הללו הנמצאות בתחתית טבלת הסוציו אקונומי, ומשוועות לפיתוח אזורי תעסוקה שיצעידו את העיר קדימה.

התחייבות האוצר שניתנה לפרוטוקול בהיקף של עשרות מיליוני שקלים, יסייעו לביתר עילית בפיתוח אזורי התעשייה כמו בשטח היער האנגלי וכן במודיעין עילית, שיזרימו מקומות עבודה לתושבים ויוסיפו הכנסות לישוב. מדובר בהישג חסר תקדים, זאת לאחר שנים רבות שראשי הערים מנסים להשיג תקציבי פיתוח אלו.

שר הפנים אריה דרעי אמר "אני שמח על שהאוצר נעתר לדרישתי לסייע למודיעין עילית וביתר עילית בפיתוח אזורי תעסוקה החיוניים להן מאד. המאבק לא היה קל, אבל הגיע הזמן שהמדינה תכיר בצרכי הערים הללו הנמצאות במעמד סוציו אקונומי 1 ותעניק להן את הדחיפה הראויה".

בתגובה להחלטת הממשלה אמר ראש עיריית ביתר עילית ויו"ר פורום הרשויות החרדיות מאיר רובינשטיין, כי "תושבי הערים הללו חייבים הכרת הטוב מרובה לשר הפנים הרב אריה דרעי שמגדיר בכל פעם מחדש את גבולות המושג עשייה. מחויבותו ועשייתו של השר דרעי למען הפריפריה החברתית, אינם סתם במילים, אלא במעשים בעלי משמעויות לשנים רבות קדימה. אזורי התעשייה הללו חיוניים לעצמאותן הכלכלית של הרשויות החרדיות, לפיתוח הערים, ולשיפור מצב התושבים.

רובינשטיין הוסיף כי "אני קורא שוב לרה"מ לאשר בהקדם את אזור התעשייה של ביתר 'היער האנגלי' שכל הליכי התכנון עבורו הסתיימו זה מכבר, והוא ממתין אך ורק לאישור המינהל האזרחי, דבר שמעוכב עד כה על ידי הדרג המדיני".