הגביע של הרבי יועמד למכירה פומבית

הגביע המיתולוגי של הרבי מליובאוויטש צפוי להימכר במאות אלפי שקלים. ''פריט היסטורי בעל ערך סנטימנטלי יוצא דופן''.

רעות הדר , ל' בניסן תשע"ח

כוס של ברכה
כוס של ברכה
צילום: בית המכירות הפומביות 'קדם'

הגביע המיתולוגי שאיתו בירך הרבי מליובאוויטש ברכת המזון, הבדיל עליו במוצאי חגים, וחילק ומזג ממנו יין "כוס של ברכה" לרבים מחסידיו ומעריציו, יועמד למכירה פומבית בבית המכירות 'קדם' בירושלים וצפוי להימכר במאות אלפי שקלים.

במוצאי החגים, ראש השנה, שמחת תורה, חג אחרון של פסח, שבועות - נהג הרבי לעשות הבדלה על גביע היין שעליו בירך ברכת המזון בסעודת החג. לאחר ששתה את רוב הגביע היה עומד הרבי במשך שעות ארוכות ומוזג משיירי המצווה אל תוך כוסיותיהם של החסידים שעברו לפניו.

לכל אחד ואחד מהעוברים לפניו, זקנים עם נערים, היה הרבי מברך בפנים שוחקות ומאירות: "לחיים ולברכה". כך עמד הרבי על רגליו שעות ארוכות עד סמוך לעלות השחר. גם בהיותו קרוב לגיל 90 המשיך במנהגו זה לעמוד על רגליו במשך שעות ארוכות.

צילום: בית המכירות הפומביות 'קדם'

מידי פעם היה הרבי מפסיק את מזיגת היין ומלהיב את הקהל בתנועות נמרצות בשירי שמחה בשני ידיו כשפניו זורחות ומאירות משמחה. סיפורי מופת רבים מסופרים על אנשים שנושעו מברכותיו של הרבי במעמד זה. בית המכירות הפומביות 'קדם' מחזיק באישור מאחד ממקורבי הרבי, המעיד שבגביע המיועד למכירה השתמש הרבי במשך תקופה.

מרון ארן, מבעלי בית המכירות הפומביות 'קדם', מציין כי "מדובר בפריט היסטורי בעל ערך סנטימנטלי יוצא דופן שהתגלגל לידינו, הגביע הוא אות וסמל לזכות הגדולה שהייתה לאלו שהסתופפו בצילו של הרבי מליובאוויטש, ולשפע אותו הוא השפיע על כל איש ואיש מעם ישראל".