ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש במוצאי שבת עם נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק ודן עמו בפסקת ההתגברות שהוא מתכוון לחוקק.

נתניהו אמר לשופט בדימוס ברק כי בכוונתו לקדם פסקת התגברות מורחבת מפני שהגיע הזמן להסדיר את מערכת היחסים בין הרשות השופטת למחוקקת.

נתניהו הבהיר כי פסקת ההתגברות המורחבת תעבור במסגרת חוק שיקבע את היחסים התקינים בין הרשות המחוקקת לשופטת. ראש הממשלה גם הדגיש בפני ברק את מחוייבותו למערכת המשפט בכלל ולבית המשפט העליון בפרט.

ראש הממשלה נתניהו ונשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות ייפגשו בקרוב וידונו על פסקת ההתגברות שנתניהו מקדם. בחדשות הערב של התאגיד ''כאן'' דווח כי הבקשה תתקיים כחלק מבקשת היועמ"ש לדיאלוג ולימוד כתנאי לשינוי הדרמטי בחקיקה.

מוקדם יותר הערב (ראשון) תקף יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי את כוונת הממשלה לחוקק פסקת התגברות שתמנע מבג''צ לפסול חוקים של הכנסת.

''אין בג"ץ עם פסקת ההתגברות. זה פשוט ישראבלוף. פטנט ישראלי שלא מחזיק מים. אני קורא לראש הממשלה - תתנהג כראש ממשלה. נבחרת לשם כך. תפסיק ללכת שבי אחרי סמוטריץ'", תקף גבאי.

''לצערי סמוטריץ' שרק אתמול מפלגתו ציירה את שופטי בג''צ כמחבלי חמאס שיורים טילים על ישראל הוא ראש הממשלה האמיתי. הוא יוזם, מנווט וקובע. כל ההחלטות הקיצוניות מתחילות אצלו, ממשיכות בבנט שמהדהד אותן ומסתיימות בהיגררות של נתניהו שפשוט מפחד מה׳בייס׳", הוסיף גבאי.

לדברי גבאי, פסקת ההתגברות היא חקיקה מסוכנת שמנסה לעקר את בג"צ מתוכן ולהשאיר את האזרחים להתמודד לבד מול העריצות השלטונית והעוולות של השלטון. ''דווקא בשבוע הממלכתי ביותר שכולו בסימן אחדות ושותפות גורל, בוחרת הממשלה לצאת לקרב באחד מסמלי השלטון והדמוקרטיה של מדינת ישראל – בית המשפט העליון לצדק.

''מול פשיטת הרגל המוחלטת של הממשלה והשותפים הקואליציוניים אנחנו מציבים אלטרנטיבה שלא מפחדת מבג"צ אלא מחזקת את בג"צ, שלא נגררת אחרי הקיצוניים אלא מחזקת את הרוב הישראלי המתון''.

יו"ר המחנה הציוני הביע תקווה שכוונות הממשלה לא ייצאו אל הפועל, ''אנחנו נפעל לכך שהיוזמה הזאת לא תעבור ותוביל לפירוק הממשלה הרעה הזו ולבחירות כלליות. זו תהיה בשורה אמיתית ותקווה חדשה לעם ישראל", אמר גבאי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו