אלוף הפיקוד: נחסל את כל מנהרות חמאס

האלוף אייל זמיר הרים כוסית עם ראשי המועצות בעוטף עזה וסיפר על השמדת המנהרה בסוף השבוע. "זו המנהרה העמוקה ביותר שגילינו''.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ל' בניסן תשע"ח

מפקד פיקוד הדרום, האלוף אייל זמיר, התייחס הערב (ראשון) להשמדת מנהרת הטרור בעוטף עזה בסוף השבוע האחרון.

באירוע הענקת דרגות בפיקוד הדרום אמר האלוף ''סיכלנו מנהרה התקפית חודרת לשטחנו. אנחנו גילינו את המנהרה הזאת בעומק רב וזו המנהרה העמוקה ביותר שגילינו. העובדה הזו מביאה לידי ביטוי את היכולות הטכנולוגיות שיש לנו באוגדת עזה.

''הסיכול הזה משמעותי ומביא לידי ביטוי רצף של סיכולים ושרשרת של הצלחות", הדגיש האלוף זמיר, ''המשימה עדיין לפנינו וממשיכים בה ביתר שאת. בסופו של דבר נחסל ונמוטט את כלל פרויקט המנהור ההתקפי של החמאס''.

הוא סיפר כי צה''ל עוקב אחר המנהרה הזו זמן רב, ''בדקנו אותה לעומק ולרוחב, הסיכול הזה משמעותי ומביא לידי ביטוי רצף של סיכולים ושרשרת של הצלחות. המשימה עדיין לפנינו וממשיכים בה ביתר שאת. בסופו של דבר נחסל ונמוטט את כלל פרויקט המנהור ההתקפי של החמאס''.

באירוע הרמת כוסית עם ראשי מועצות בעוטף עזה אמר האלוף זמיר כי מטרת המנהרה של חמאס היתה לחדור מתחת לקרקע, להגיע לשטח ישראל ודרכה לבצע פעולות טרור.

''אנחנו נמשיך לפעול ללא הפסקה, בנחישות רבה, במקצועיות גדולה, מעל הקרקע ומתחת לפני הקרקע, מול כל גילויי האלימות והשנאה והטרור שמופנים אלינו בכל הגבולות ואין לי שום ספק שעם איכות האנשים שלנו בסופו של דבר ננצח".

"אנחנו נמשיך לכווץ את האיום הזה עד לחיסולו המוחלט", הדגיש אלוף הפיקוד. ''כל מנהרה כזאת שאנחנו מחסלים יש לה בשורה ליישובי העוטף ומביאה פחות איומים עליהם. המערכה הזו נמשכת ולובשת צורות וצריכים להיות ערוכים".