אות ומופת לאהבת המולדת ולתרומה לצבא

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט באגרת תנחומים למשפחתו של הרב אביחי רונצקי זצ"ל. "מצדיע לזכרו ומוקיר את פועלו ואת תרומתו הענפה".

רא"ל גדי איזנקוט , ל' בניסן תשע"ח

הרב רונצקי
הרב רונצקי
פלאש 90

משפחת רונצקי היקרה,

בצער רב נתבשרנו על מות יקירכם, תת-אלוף בדימוס הרב אביחי רונצקי ז''ל.

תרומתו לביטחון המדינה ולבניין צה''ל רבה וארוכת שנים. כלוחם, כמפקד וכרב הצבאי הראשי, לקח הרב רונצקי חלק חשוב בעשייה הביטחונית והחינוכית של צבא ההגנה לישראל והיווה גורם רב חשיבות בעיצוב צביונו הערכי של צה"ל, בהבטחת הלכידות בשורותיו ובחיזוק הקשר שבין הצבא לעמו.

עשייתו הנרחבת לאורך השנים - החל בהתנדבותו לקומנדו הימי, דרך תפקידיו הרבים ובהם מפקד מחלקה וסגן מפקד פלוגה בגדוד ''אפעה'' בחטיבת הצנחנים, מפקד פלוגה בסיירת "שקד" אשר הוביל את לוחמיו בקרבות הקשים במלחמת יום הכיפורים, המשך בתפקידיו המילואים כראש מטה החטיבה המרחבית בשומרון וכראש מנהלת השילוב הראוי בצה"ל וכלה בחזרתו לשירות קבע ולשנותיו כרב הצבאי הראשי - אות ומופת היא לאהבת המולדת ולתרומה לצבא, לעם ישראל ולמדינה.

לאורך השנים שימש הרב רונצקי כראש ישיבה והקדיש את מיטב זמנו לעשייה ציבורית נרחבת, לחינוך דורות רבות של בני נוער לאור תורת ישראל ולאור ערכי השליחות והתרומה תוך שירות משמעותי בצה"ל.

גם לאחר שחרורו, הוסיף להעניק רוח גבית איתנה למשרתינו והיה לדמות משמעותית בחברה הישראלית.

בשמי ובשם פורום המטה הכללי של צבא ההגנה לישראל, אני שולח לכם את תנחומיי הכנים, מצדיע לזכרו ומוקיר את פועלו ואת תרומתו הענפה.

מי ייתן ולא תדעו עוד צער

שלכם,
ברגשי כבוד ובהוקרה

רב אלוף גדי איזנקוט
ראש המטה הכללי