זכה בתביעה. עו"ד איתמר בן  גביר
זכה בתביעה. עו"ד איתמר בן גביר צילום: אלירן אהרון

בית משפט השלום בירושלים פסק הבוקר (שני) כי עובד בחנות נוחות yellow ישלם סכום של מאתים אלף ש"ח לעו"ד איתמר בן גביר מראשי תנועת עוצמה יהודית.

בחודש אוגוסט 2017 הגיע בן גביר לתחנת הדלק פז 'יריד הקטנה' בתל אביב, תדלק את רכבו וביקש לרכוש פחית שתייה.

באותו מעמד זיהה אותו עובד החנות ז'אקי דאלק והחל לקרוא לעברו "נאצי". דאלק אף הצדיע לבן גביר במועל יד, וטען בפני הנוכחים האחרים בחנות כי הוא מברך את "הפירר".

עו"ד בן גביר הגיש תביעה נגד חברת פז, נגד מנהל התחנה ונגד דאלק בטענה להוצאת לשון הרע, וחוק איסור הפליה באספקת שירותים ומוצרים. פז ומנהל התחנה הגישו כתב הגנה באמצעות משרד עורכי הדין אמודאי, ואילו העובד ביקש להתחמק וסירב לקבל את כתב התביעה. התביעה נמסרה לעובד גם באמצעות ווטסאפ ומסרונים אך העובד המשיך להתחמק.

עו"ד בן גביר פנה לבית המשפט, והבוקר פרסמה סגנית נשיא בית משפט השלום בירושלים, השופטת דורית פיינשטיין את פסק דינה בו היא מורה לדאלק לשלם סכום של מאתים אלף ש"ח לעו"ד בן גביר ועוד עשרת אלפים ש"ח הוצאות משפט. התביעה נגד חברת פז ומנהל התחנה תימשך.

בתגובה אמר הבוקר בן גביר, "ידע כל עובד בתחנת דלק או חנות נוחות כי הוא אמור לתת שירות ללקוחות מבלי לערב השקפות פוליטיות. כמה ימים לאחר יום השואה יש מסר חשוב בכך שמי שמכנה יהודי כנאצי ואף מצדיע במועל יד, יישלם מכיסו, ויפנים שאסור לערוך זילות בשואה".

צפו: קריאות נאצה לעבר עו"ד בן גביר

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו