חמישית מהמשתתפים: חניכי בנ"ע העולמית

79 בני נוער מ-41 מדינות שונות הגיעו ארצה לקראת חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי. חמישית מהם סיפרו כי הם פעילים ב"בני עקיבא".

ערוץ 7 , א' באייר תשע"ח

חמישית מהמשתתפים: חניכי בנ"ע העולמית-ערוץ 7
משתתפים בחידון העולמי
צילום: הסוכנות היהודית

ביום חמישי הקרוב, יום העצמאות ה-70 למדינת ישראל, יתקיים חידון התנ"ך העולמי לנוער לשנת תשע"ח.

לקראת החידון השנה הגיעו ארצה 79 בני נוער מ-41 מדינות שונות, עלייה ביחס לשנה שעברה, בה השתתפו 69 נערים ונערות מ-39 מדינות.

מבין המשתתפים בחידון למעלה מחמישית מהמשתתפים ספרו כי הם פעילים בתנועת בני עקיבא העולמית בארצם וכי לולא פעילות זו ספק אם היו משתתפים בחידון.

בין המדינות שמהן הגיעו פעילי בני עקיבא ניתן למצוא את אוסטרליה, ניו זילנד, הולנד, אוסטריה, גרמניה, מקסיקו, קנדה, דרום אפריקה ועוד.

"שליחי בני עקיבא ליוו אותי בתהליך הלמידה של ספר התנ"ך ועזרו לי מאוד", סיפר לוקאס יבסיבס, משתתף בחידון בן 14 מגרמניה.

"האמת, שלא אני נרשמתי לחידון אלא אמא שלי רשמה אותי, אבל מאז שהתחלתי ללמוד נשביתי בקסם ואני נהנה מזה מאוד", סיפר דניאל אנגלברד, בן 16 מדרום אפריקה. גם אנגלברד הוא חניך פעיל בבני עקיבא בעירו יוהנסברג. "ההשתתפות שלי בפעילות הסניפית היא תדירה ואני נהנה מאוד לקחת חלק בפעילות התנועה. כמעט ולא סיפרתי בסביבה שאני משתתף בחידון, אבל אין ספק שהחברים והצוות תומכים בי".

חנה ברויטמן, בת 14 מהעיר קרפלד בגרמניה סיפרה על ההצעה וההחלטה להשתתף בחידון התנ"ך. "אני הכרתי את עולם התנ"ך והחידון דרך זה שאני משתתפת בפעילויות בני עקיבא בעיר קרפלד שבה אני גרה. מאז שהקימו את הסניף כאן לפני שנה אני משתתפת בכל הפעילויות באופן קבוע. מאשה [ברוסיוס, ראש הסניף בקרפלד] הציעה לי להשתתף בחידון ומאז אני לומדת במרץ". ברויטמן שמחה מאוד גם על ההזדמנות לבקר בישראל בה יש לה קרובי משפחה רבים, "ישראל היא ביתי השני. יש לי כאן המון משפחה. אני אוהבת את הטבע והיופי של המקום ואני ממש מאושרת להיות כאן".

לוקאס יבסיבס, אף הוא מקרפלד, מוסיף, "אני דובר רוסית מהבית ויש כאן ילדים ממדינות רבות הדוברות רוסית כך שאני יכול לדבר איתם ולתקשר איתם וזה מעצים את החוויה וההיכרות עם בני נוער מסביב העולם. את הלימוד לקראת החידון לקחתי ברצינות גמורה ובעזרת שליחי בני עקיבא הצלחתי להתמיד בלימוד. כדי לעזור לי ציוותו לי לימוד עם בוגר החידון מברזיל, היינו חנה ואני קובעים זמנים משותפים לשלושתינו ולומדים יחד פרקים שלמים. עבורי החוויה להגיע לכאן היא לא בנוגע לניצחון בתחרות, אלא הכרת נוער יהודי מסביב לעולם והכרת חברים יהודים חדשים"

"בני הנוער הרבים שמגיעים לכאן היום מגיעים עם אהבה ברורה לתנ״ך, אבל כמובן שהרקעים שלהם שונים", מסביר מאיר ונחוצקר, רכז חידון התנ"ך העולמי לנוער יהודי מטעם הסוכנות היהודית ומי שסיים את שליחותו מטעם תנועת בני עקיבא העולמית בבלגיה בשנה האחרונה. "מסיבה זו, יש ערך וחשיבות לדברים הנוספים שמלווים את החידון, כמו היכרות עם נוער יהודי מסביב לעולם ויצירת חברויות חדשות וכן טיולים והכרת הארץ. בני הנוער שנמצאים כאן נרגשים כל כך ומתלהבים מההזדמנות הגדולה שנפלה בחיקם לייצג את המדינה שלהם בחידון בישראל ובו זמנית להרוויח את זמן האיכות בארץ".

"חידון התנ"ך הוא חיבור מובן מאליו אל המקורות, חיבור שלא תמיד מובן מאליו אצל בני הנוער של היום מסביב לעולם". משתף מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית רועי אביקסיס "בזכות תנועת בני עקיבא העולמית אנחנו מצליחים להגיע לבני נוער נוספים אשר לבסוף מתחברים אל המקורות שלהם באופן המדהים ביותר שיש. נכון להיום יש לנו נציגים בחידון מ-14 מדינות שונות, זה מספר מדהים. אני מאחל הצלחה רבה לנציגים שלנו ושמח לראות את הנציגות של התנועה עולה משנה לשנה".