המדליות החדשות באליפות אירופה בג'ודו

שבוע וחצי לפני אליפות אירופה בג'ודו שתתקיים לראשונה בישראל, נחשפו המדליות שיחולקו לזוכים בתחרות היוקרתית שתתקיים בגני התערוכה

נרי וייס - ערוץ 7 , א' באייר תשע"ח

המדליה החדשה
המדליה החדשה
צילום: איגוד הג'ודו

17 ספורטאים ישראליים, השקעה בעלות של 11 מיליון שקלים ו-4,000 מקומות ישיבה. רגע האמת של הג'ודו הישראלי ייצא לדרך בעוד כשבוע וחצי כשבגני התערוכה שבתל אביב יצא לדרך אליפות אירופה בג'ודו.

התחרות היוקרתית ביותר בענף תתארח לראשונה בישראל, כשלמרות לחצים רבים מצידו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ושרת התרבות והספורט מירי רגב, הוחלט באיגוד הג'ודו העולמי לקיים את התחרות בתל אביב ולא בבירה.

היום (שני) נכנסו מארגני התחרות לישורת האחרונה כשאלה חשפו את המדליות הרשמיות הייחודיות שהנופקו לרגל התחרות.

מחר יכנסו גם 17 הספורטאים הישראלים שישתתפו באליפות לשלבים האחרונים של ההכנות כשיעלו אל המזרנים הפרוסים במתחם הענק שנבנה במיוחד לרגל האירוע, לקרבות דמה בכדי להתרגל לאווירה ולתנאים. באיגוד הג'ודו הישראלי לוקחים את האירוע ברצינות גדולה, על אף שמבחינת ניקוד לאולימפיאדה האליפות לא תכריע דבר, אך בשל העובדה כי זו מתקיימת בישראל, באיגוד הג'ודו הישראלי רוצים לזכות בתארים כולם, ולשם כך הוחלט לדמות לספורטאים המתחרים קרבות אמיתיים הכוללים שופט שיגיע לשפוט ואווירת קהל ביתי שיושמע ברמקולים.

אל האליפות שתצא לדרך ביום חמישי הבא, ה-26 באפריל בשעה 12:00 בצהריים צפויים להגיע 4,000 אוהדים, שימלאו עד אפס מקום את האולם החדש בכל אחד מימי התחרות.

"לספורטאים הישראלים יש הזדמנות להראות לעם ישראל כמה שהם טובים", אמר יו"ר האיגוד משה פונטי שהוסיף, "יש לנו נבחרת טובה מאוד שמביאה הישגים ורואים את זה בעולם. אנחנו נוכיח באליפות שאנחנו יכולים להפיק את התחרות בצורה הטובה ביותר וכך גם ידעו שיש לנו גם ספורטאים טובים וגם אפשר להרים אירוע כזה".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il