רב"ט אורי לוי עם בני משפחתו
רב"ט אורי לוי עם בני משפחתוצילום: דובר צה"ל

טקס מצטייני ראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר וקצין הקשר והתקשוב הראשי התקיים אמש (ראשון) באתר ההנצחה לחללי חיל הקשר והתקשוב שביהוד.

25 חיילים מצטיינים זכו לאותות הצטיינות, ביניהם גם מצטיין ראש האגף - רב"ט אורי לוי מבת ים המשרת כמיישם טכני ביחידת מצפ"ן שבאגף התקשוב וההגנה בסב"ר.

אורי הוא בן לשני הורים עיוורים, ובכל זאת מתעקש לשרת שירות מלא, כמעט ללא הקלות ת"ש. "תמיד אני שואף ונותן מעבר ל-100%" הוא מספר. כחלק מתפקידו, אורי לוקח חלק בפרוייקטים מתקדמים. "אני גם ממליץ למלש"בים להתגייס למסלול שלי, כי זה שירות מאוד משמעותי. לומדים בו המון, וזה המקום למי שמתחבר לעולם התכנות" הוסיף.

ראש אגף התקשוב וההגנה בסב"ר, אלוף ליאור כרמלי אמר באירוע, "אנו ניצבים כאן, מלאי גאווה על מדינה משגשגת ופורחת. מדינה בה הערכים, הקידמה ותוצאות העשייה ניבטים מכל עבר. מדינה שהצליחה בשבעים שנות קיומה להפריח את השממה ולפתח טכנולוגיה וקידמה פורצות דרך, כאשר מסביבנו חוסר יציבות ואיומים המדגישים שוב את הצורך בצבא חזק, מרתיע ומנצח הנחוש להגן על בטחונה של המדינה ותושביה".

"למצטיינים בצה"ל לאורך השנים ישנה השפעה ייחודית על התרבות והעוצמות המתקיימות בו כמי שמציבים את הרף הגבוה ביותר לכולנו", הוסיף האלוף כרמלי.

קצין טכני בגדוד "מרום", סגן עמרי פיכמן, נשא דברים בשם המצטיינים. "כל אחד ואחת עשה חיל ביחידתו, ובכך קידם את צה״ל בצעד נוסף קדימה במטרה להגנת המדינה. אנשי חזון, אשר ציונות זורמת בעורקיהם ורוח אחווה ישראלית ממלאת את מעשיהם. הצטיינות אינה יעד עבורנו, זוהי אבן דרך המסמלת כי מעשינו ודרך התנהגותינו משרתים את ייעוד הצבא ומטרתו".