"לשלול את פרס ישראל מגרוסמן"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' קורא לשלול את הפרס מהסופר לאחר שלדבריו פגע בחיילי צה"ל בטקס הישראלי-פלסטיני בעיצומו של יום הזיכרון.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' באייר תשע"ח

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) קורא לשלול מהסופר דויד גרוסמן את פרס ישראל, זאת בעקבות נאומו בטקס הישראלי - פלסטיני אתמול.

"ממש, אבל ממש לא רציתי היום. אבל אין ברירה. אי אפשר להבליג", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו. "חייבים לבטל את הענקת פרס ישראל מחר לדויד גרוסמן. יש קווים שלא חוצים. אפשר לבקר ואפילו לגדף את הממשלה וראשיה. אסור לפגוע כך בחיילי צה"ל ביום הזיכרון ולהאשים אותם בשקר גס של הרג חפים מפשע. שניצר נפסל בבג"ץ על הרבה פחות מזה".

נזכיר כי אמש השתתף חתן פרס ישראל דויד גרוסמן, שיקבל במוצאי יום העצמאות את פרס ישראל, בטקס יום הזיכרון הישראלי-פלסטיני.

גרוסמן התייחס בדבריו לשורשי הסכסוך הישראלי פלסטיני ואמר, "את הדרך לפתור את הסיבוך העצום ביחסי ישראל והפלסטינים אפשר לתמצת בנוסחה קצרה אחת: אם לפלסטינים לא יהיה בית, גם לישראלים לא יהיה בית"

"גיליתי שבכל פעם שאני מתפתה לזעם ולשנאה, אני מיד מרגיש שאני מאבד את המגע החי עם הבן שלי" סיפר גרוסמן שבנו אורי נפל במלחמת לבנון השניה, "משהו שם נאטם. ואני עשיתי את ההחלטה שלי, בחרתי את הבחירה שלי. ונדמה לי שמי שנמצא פה הערב - בחר גם הוא את אותה הבחירה".

בנאומו התייחס גרוסמן גם למחאה שנערכה בסמוך נגד הטקס המשותף, "אנא כבדו את הדרך שלנו, היא הדרך שלנו לתת משמעות למותם של יקירנו".

גרוסמן סיפר כי בכוונתו לתרום את מחצית כספי פרס ישראל אותם יקבל לפורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני ולארגון אליפלט הפועל למען ילדי מבקשי המקלט.