ישי ריבו בקליפ ליום העצמאות ה-70

הזמר והיוצר ישי ריבו מפרסם קליפ עם ביצוע מיוחד ללהיט ״לשוב הביתה״, אותו הוא שר עם עשרות עולים ממדינות שונות שהתכנסו בירושלים.

רעות הדר , ד' באייר תשע"ח

הזמר והיוצר ישיב ריבו מפרסם היום (חמישי) קליפ ובו ביצוע מיוחד ללהיט ״לשוב הביתה״, מתוך התקליט השלישי שיצא בחודשים האחרונים.

בביצוע נראה ריבו שר את השיר יחד עם עשרות עולים ממדינות שונות. הקליפ הוא יוזמה משותפת של ריבו עם תנועת בני עקיבא העולמית (WBA), הפעילה מזה למעלה מ-70 שנה בעידוד עלייה לישראל.

השיר נבחר הודות לעיסוקו בשיבה הביתה, וכלשון אחד הבתים: ״הגיע הזמן להתעורר; לעזוב הכל להתגבר; לשוב הביתה לא לחפש מקום אחר״.

עד עתה זכה השיר ״לשוב הביתה״ ללמעלה מ-6.5 מיליון צפיות, הפך ללהיט המושמע בכל ערוצי הרדיו ומאוחר יותר יצא כחלק מאלבומו השלישי של ריבו ״שטח אפור״. צילום הקליפ לשיר נעשה בגן העצמאות בירושלים.

ליום ההקלטות הגיעו 70 עולים מ-70 סניפי בני עקיבא שונים, שייצגו כ-30 מדינות שונות. העולים שהגיעו ליום ההקלטות היו, בין היתר, עולים מארגנטינה, מקסיקו, ארה"ב, קנדה, ברזיל, אנגליה, צרפת, דנמרק, בלגיה, אוסטרליה ועוד.

ריבו עצמו עלה לארץ בגיל שמונה וחצי מצרפת. ״ההתגייסות המשותפת עם בני עקיבא העולמית הייתה מרגשת ומעצימה״ סיפר ריבו על הפרויקט.

''לא כל יום מזדמנת לאדם האפשרות לפגוש אנשים מכל כך הרבה ארצות שבחרו כולם יחד וכל אחד לחוד להגשים את החלום הציוני שלהם, לשוב הביתה בגאווה. הברק שהיה להם בעיניים מספר בעיניי את הסיפור של האש של אהבת הארץ של העם היהודי שלא כבתה גם אחרי 2000 שנה״, אמר הזמר.

"הרעיון של שיר משותף לבוגרים שלנו שנמצאים בישראל היה רעיון שמשקף את החזון של בני עקיבא באופן המדויק ביותר" מספר מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית, רועי אביקסיס. "אנחנו בתנועה כל כך מתרגשים מכל עולה ועולה שבוחר להגשים את החלום הציוני ולחבור לאחיו בישראל. רצינו לאחד את העולים של התנועה שמייצגים את רב גוניות העלייה של התנועה ויחד לציין את האירוע המיוחד אנחנו חוגגים השנה, יום הולדת ה-70 למדינה.

''פנינו אל ישי ריבו והוא נענה בשמחה ושיתוף הפעולה ביננו הוביל לתוצאות מרגשות ומדהימות. זוהי מהותה של התנועה. עם ישראל מכל קצוות תבל שב לביתו בשירה ובשמחה", הוסיף.