שלחו ברכות נרגשות. פוטין וטראמפ
שלחו ברכות נרגשות. פוטין וטראמפ REUTERS/Jorge Silva

מנהיגי העולם שלחו אגרות ברכות נרגשות לנשיא המדינה ראובן ריבלין, לציון חגיגות השבעים לעצמאות ישראל.

בין המנהיגים שבירכו את הנשיא והמדינה היו נשיאי ארה"ב, רוסיה, גרמניה וקרואטיה וכן מלכת אנגליה.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כתב לריבלין, "הנשיא טרומן דיבר רבות על הגאווה שחש כאשר תמך בהקמת מדינת ישראל. כפי שהצהרתי בעבר, הכרזתי על העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים היא אחד מרגעי הגאווה שלי כנשיא ארצות הברית, מעבר שהיה צריך להיעשות מזמן".

"מחויבותנו לביטחון ישראל איתנה ובלתי ניתנת לעירור ונמשיך לעמוד לצדכם כפי שעשינו בשבעת העשורים האחרונים. אני מקווה להוסיף ולהעמיק את הידידות ההיסטורית בינינו, ולחזות בשגשוגה של ישראל", כתב טראמפ.

מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש כתב לנשיא ישראל, "האומות המאוחדות מועשרת על ידי גיוון חבריה ומשימתנו מחוזקת כאשר אנו מתאחדים על מנת לחזק את הערכים המעוגנים ביסודנו. בזמנים אלו של אתגרים בינלאומיים אך פוטנציאל עצום, ערכים אלו הם המחברים בינינו".

הנשיא גרמני, פרנק וולטר שטיינמאייר כתב באגרת ששיגר לבית הנשיא, "ישראל חוגגת 70 שנות עצמאות ואנו חוגגים עמה. הפיוס והשותפות עם ישראל המגשרים על התהום שנפערה בהיסטוריה שלנו היו והינם דבר מופלא, עבורנו הגרמנים, זו מתנה מחד ואחריות מאידך הנותרת בעיניה. לא נשכח זאת ונתרום את חלקנו למען עתיד טוב לישראל ויחסי אמון בין הגרמנים לישראלים. לך כבוד הנשיא, לרעייתך ולכל אזרחיות ואזרחי ישראל אני שולח את ברכותיי הלבביות, גם בשם בני ארצי".

מלכת אנגליה, אליזבת, כתבה לנשיא ריבלין, "לעונג הוא לי לברך אתכם בברכות חמות לרגל חגיגות יום העצמאות, איחולים חמים לאושרם ושמחתם של אזרחי ישראל כולם בשנה הקרובה".

הנשיא הרוסי, ולדימיר פוטין כתב, "איחולי הכנים לרגל אירועי חגיגות ה-70 להכרזת העצמאות של מדינת ישראל. ברצוני לציין את היחסים המצוינים השוררים בין המדינות, אני סמוך ובטוח שיחד נמשיך לפתח שיח בילטרלי ושיתוף פעולה פורה בכלכלה, מדע, טכנולוגיה וסיוע הומניטרי למען עמינו, ולמען חיזוק השלום היציבות והביטחון במזרח התיכון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו