הרב קנוהל
הרב קנוהלצילום: מתוך אתר רבני צהר

הרב אלישיב מרדכי קנוהל, רב הקיבוץ כפר עציון, הלך לעולמו בגיל 70 לאחר מאבק ממושך במחלה קשה.

הרב הותיר אחריו אישה, 11 ילדים ונכדים. הלוויתו תתקיים היום (שישי) בשעה 12:00 בכפר עציון.

הרב קנוהל נולד בשנת תש"ח - 1948 להורים שהיו ממייסדי כפר עציון לפני מלחמת העצמאות. לאחר מלחמת ששת הימים היה בין אלו שהקימו מחדש את כפר עציון, היישוב הראשון בגוש עציון.

את שירותו הצבאי עשה הרב קנוהל בחטיבת הצנחנים, ואז למד כחמש שנים בישיבת מרכז הרב וכשמונה שנים בישיבת הר עציון שבגוש עציון. בעבר שימש כר"מ בישיבת הקיבוץ הדתי עין צורים.

בשנת תשס"ג (2003) הוציא ספר הרב שהופץ בעשרות אלפי עותקים בשם איש ואשה העוסק בהדרכת חתנים וכלות לקראת חתונתם. בעקבות הצלחתו, הספר יצא במספר מהדורות נוספות.

הרב קנוהל הוא אחיו של פרופסור ישראל קנוהל, מרצה בחוג למקרא באוניברסיטה העברית בירושלים.

שר החקלאות אורי אריאל אמר כי הרב קנוהל היה ''איש חסדים, חכם גדול ומורה לחיים. היה ממייסדי כפר עציון, יהי זכרו ברוך. מן השמיים ננוחם''.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן ספד לרב אלישיב קנוהל, "היה איש שכל ראייתו ומעשיו היו ציבוריים. מעולם לא ביקש לעצמו משהו. כמה סמלי שהוא נפטר ביום העצמאות- היום בו חזרה הציבוריות והממלכתיות לארצנו".

יו''ר הכנסת יולי אדלשטיין הביע צער על מותו של הרב קנוהל זצ''ל. ''קיבלתי בצער רב את דבר פטירתו של הרב אלישיב קנוהל. הרב קנוהל היה איש של חסד ותרומה, ממייסדי כפר עציון לאחר מלחמת ששת הימים. איש שכולו נתינה ואהבת האדם והארץ. חבל על דאבדין ולא משתכחין'', אמר אדלשטיין.

ח''כ מוטי יוגב מהבית היהודי מסר, ''צער גדול מאוד עם היוודע דבר פטירתו של הרב אלישיב קנוהל, הרב של כפר עציון, שהלך לעולמו לאחר מחלה קשה.

''הרב אלישיב היה מבניה ובוניה של כפר עציון, איש מידות שהאיר פניו לכל ותלמיד חכם גדול, שידע לחבר בשיעוריו ובספריו את הדור לתורה. חבל על דאבדין'', הוסיף יוגב.

אמיתי פורת, מזכ"ל הקיבוץ הדתי ואיש כפר עציון, אמר ''הרב אלישיב, מראשוני בני כפר עציון השבים לביתם, ומעמודי התווך של כפר עציון המתחדש לאחר מלחמת ששת הימים, איש של ציבור, איש תורה וחסד, פעל במסירות נפש בכל אשר עשה בשדות חייו. יהי זכרו היקר ברוך, זכותו תעמוד לכפר עציון ולכל ישראל''.