חגיגות עצמאות בשומרון
חגיגות עצמאות בשומרוןצילום: דובר צה"ל

לרגל חגיגות ה-70 לעצמאות ישראל, נפתחו ברחבי יהודה ושומרון חניוני צה''ל במספר מוקדים, אשר אפשרו חגיגה משותפת של חיילי צה״ל עם התושבים, טעימה מהעולם הצבאי ומגוון אטרקציות ותערוכות המותאמות לכל המשפחה.

בחטיבה המרחבית ׳יהודה׳ ציינו את החגיגות בשני חניונים, לקריית ארבע הגיעו כ-2,000 תושבים ולאזור התעשייה מיתרים הגיעו כ-3,000 תושבים. הוקמו תחנות פעילות מותאמות לילדים אשר אפשרו להם להתנסות במגוון תפקידים צה״לים.

גם בחטיבה המרחבית ׳עציון׳ נפתחה תערוכה גדולה ביישוב אפרת של מגוון כלים צבאיים ביניהם טנקים, תומ״תים, נגמ״שים ועוד. לחגיגות הגיעו מעל 14,000 תושבים, משפחות וילדים.

סא״ל שלומי ממן, סמח״ט החטיבה סיפר כי ״זוהי זכות לארח את התושבים, בחג המאחד בין המדינה לצבא, שמחים על ההתגייסות של כל מי שלקח חלק ביום הזה ומחכים לחגוג גם בשנה הבאה״.

בחטיבה המרחבית ׳בנימין׳ חגגו כ-7,000 תושבים בחניון צה''ל בנווה צוף, ואל חניון צה''ל בבית אל הגיעו כ-1,500 תושבים.

בבסיס החטיבה המרחבית ׳שומרון׳ התארחו כ-12,000 תושבים. כחלק מהחגיגות התקיימו מגוון פעילויות בבסיס - מתנפחים, אומגה, פינת ליטוף וסיור באזור בשיתוף החברה להגנת הטבע והמועצה האזורית שומרון.

הוקמה במת הופעות ותערוכה של כוחות צה״ל שבה הוצגו כוח התצפיות, הרפואה, ההנדסה וגששים, תערוכת כלים צבאיים, רכבי משטרה ומכבי אש, אשר אפשרו להכיר מקרוב את אלו השותפים לעשייה בכל ימות השנה.

בחטיבה המרחבית המרחבית ״אפרים״ הוקם חניון צה"ל מיוחד ביישוב אלקנה. באירוע השתתפו כ- 20,000 איש מכל הארץ, מספר המשתתפים הרב ביותר מבין החטיבות.

אלפי ישראלים הגיעו גם לחניון צה"ל של חטיבת הבקעה בחניון פצאל. ראש המועצה דוד אלחייני ברך את שיתוף הפעולה בין החטיבה ותושבי הבקעה וציין שחגיגות היובל המשותפות לחטיבה ולמועצה הן ''סימן של ניצחון והמשכיות נצחית כאן בבקעת הירדן''.

במוצב שקד שבחטיבה המרחבית ׳מנשה׳ חגגו בערב יום העצמאות בארוחת 'על האש' כמיטב המסורת יחד עם 1,000 תושבים שהגיעו.

״זוהי הזדמנות מדהימה לראות מקרוב את העשייה היום יומית של מגוון כוחות הביטחון ששומרים ומגנים מדי יום ויום, אנו שמחים על ההזדמנות לארח ולהמשיך ולחזק את הקשר בין התושבים לגזרה. מפגש שכזה ממלא בכוח להמשיך בעשייה החשובה״, סיכם סמח״ט שומרון, סא״ל חנן אביאל.

צילום: דובר צה"ל