ההצהרה האנטי ישראלית של מועצת דורהאם

מועצת העיר דורהאם שבצפון קרוליינה הצביעה פה אחד נגד אימון השוטרים המקומיים על ידי כוחות צה"ל אלא שבעיר מעולם לא התקיים שת"פ כזה

ניצן קידר - ערוץ 7 , ה' באייר תשע"ח

צפון קרוליינה
צפון קרוליינה
צילום: iStock

מועצת העיר דורהאם שבצפון קרוליינה החליטה פה אחד לאסור קיום קשרים בין המשטרה המקומית לבין צה"ל.

הרקע להחלטה הוא לובי של ארגונים פרו פלסטיניים שדרשו את הדרישה, חרף העובדה שבדורהאם מעולם לא התקיים שיתוף פעולה בין המשטרה לבין זרוע בטחונית ישראלית כלשהי.

בהחלטה נכתב כי "מועצת העיר מתנגדת לשיתוף פעולה בינלאומי עם כל מדינה - ובמיוחד עם ישראל - שבה קציני דורהאם מקבלים הכשרה בסגנון צבאי, שכן הדבר אינו תומך בסוג השיטור שאנו רוצים כאן בעיר דורהאם".

מפקד משטרת דורהאם, סי.ג'יי. דיוויס, מסר הצהרה בפני מועצת העיר בה ציין כי הוא אינו מבין את הרקע להחלטה. "לא היה שום מאמץ מאז שאני משמש כמפקד המשטרה כאן כדי לייצר יוזמה או שיתוף פעולה עם ישראל, ואין לי שום כוונה לעשות זאת כעת".

אלא שהארגונים הפרו-פלסטיניים, שאינם מצליחים להבדיל בין צה"ל למשטרה, טענו שכשדיוויס היה מראשי תחנת המשטרה באטלנטה הוא הוביל תוכנית של חילופי שוטרים עם ישראל והדבר מעיד שהוא עלול לפעול כך גם בדורהאם.

ראוי לציין שלמשטרה יש שיתופי פעולה ענפים עם המשטרה האמריקנית, אך לצה"ל אין קשר לשיתופי פעולה או לאימונים עם גוף שכלל אינו מקביל לו.