האוניברסיטה ה'יהודית' תוביל חרם?

תלמידות ברנרד קולג' בניו יורק, קוראות להנהלה להחרים 8 חברות המקיימות קשרים עסקיים עם ישראל. כשליש מהסטודנטיות במקום - יהודיות.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ה' באייר תשע"ח

ניו יורק
ניו יורק
צילום: פלאש 90

תלמידות אחד האוניברסיטאות המובילות לנשים בניו יורק, ברנרד קולג', הצביעו בעד קריאה להנהלת המוסד להחרים שמונה חברות שיש להן קשרים עסקיים עם ישראל.

את המהלך הובילו סטודנטיות משני גופים: 'הקול היהודי לשלום' ו'סטודנטים למען צדק בפלסטין', שטענו כי חברות ענק ובהן יונדאי ובואינג "מפרות לכאורה את החוק הבינלאומי בפעילותן מול ישראל".

הסיפור הגדול מאחורי בקשת החרם, שאינה נדיר בקמפוסים בארה"ב, היא העובדה שהוא מתואר כבית הספר לבנות שיש בו את הנוכחות היהודית הגדולה ביותר באחוזים. כ-850 סטודנטיות מ-2,500 הן יהודיות.

"אנחנו מותשים ממאבקים למען ישראל. אנחנו רוצים לקיים כאן חיי חברה וכל עוד אנחנו ממשיכים להיאבק יורדים לחיינו", סיפרה סטודנטית יהודיה.

ראוי לציין כי מעולם לא התרחש בארה"ב מקרה בו נכנעה אוניברסיטה לגחמה כזו או אחרת של סטודנטים ובעקבותיה ביטלה קשר עם ישראל או עם חברות הקשורות אליה.

יהודי ארה"ב חוששים שהתקדים הזה, שנבע כולו מלחץ של תלמידים פרו פלסטיניים עלול להוביל להחלטות מחאתיות דומות מצד סטודנטים אנטי ישראלים באוניברסיטאות אחרות.