הרב אלכסנדר בורודה
הרב אלכסנדר בורודה צילום: אלי איטקין

נשיא פדרציית הקהילות היהודיות ברוסיה הרב אלכסנדר בורודה מתייחס ליחסים המתוחים בין רוסיה למדינות המערב.

בפסטיבל לימוד FSU במוסקבה אמר "אני יכול להבין את עמדתה של רוסיה, ואני לא תומך נלהב בעמדת המערב. לכולם יש אינטרסים – בדומה למשל לישראל ולסוגיית השטחים - צריך להבין שבפוליטיקה אין אמת מוחלטת".

עוד הוסיף ואמר בורודה כי לדעתו, ״הקהילה היהודית לא צריכה להתערב בפוליטיקה הרוסית המנוהלת ע״י פוטין, אותו אף אחד לא יכול להאשים באנטישמיות. פוטין הוא דוגמא ומופת של יחס חיובי ליהודים, הוא איש של מעשים – ולא רק דיבורים״.

הרב הרחיב בנושא בפני מאות הצעירים היהודים הנוכחים באירוע, "דמות יהודית בשלטון הרוסי – איננה דבר חיובי, בטח לא בעבור יהודי רוסיה, וזאת מכוון שאלה נוטים להתרחק מהזהות היהודית שלהם בפרט ומהקהילה היהודית בכלל. בניגוד מוחלט אליהם – פוטין נאמן לקהילה היהודית במדינה, ועלינו להיות אסירי תודה על כך".
בנושא בעיית האנטישמיות התבטא בורודה בנחרצות ואמר כי ״האנטישמיות איננה נושא בוער היום ברוסיה, ולא משהו שצריך להדאיג אותנו בכלל. להיפך – רוסיה היא כיום אחד המקומות הטובים ביותר ליהודים, לא פחות מישראל או ארה״ב״.

עוד הוסיף "במקומות רבים באירופה – כדוגמת צרפת או בלגיה - הרגש האנטישמי הרבה יותר נפוץ. גם אם יש ברוסיה קבוצות קיצוניות, המדינה נוקטת כלפיהן ביד קשה ומצליחה למגר אותן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו