הרמטכ''ל איזנקוט, השר ליברמן ואלוף פיקוד העורף ידעי
הרמטכ''ל איזנקוט, השר ליברמן ואלוף פיקוד העורף ידעיצילום: דובר צה"ל

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס הבוקר (ראשון) בריאיון לאפי טריגר בגלי צה"ל לחיסולו של מהנדס חמאס במלזיה.

"אפשר לייחס את החיסול לג'יימס בונד. ארגוני הטרור מחפשים כל הזמן לפגוע בישראל. הדרישה למנוע את כניסת הגופה לא ברורה לי משום שהיא בעיקר טוב לתקשורת. אנחנו לא מאפשרים להכניס גופות לעזה. ביקשנו ממצרים לא להעביר את גופת המהנדס דרך מעבר רפיח, פועלים בצינורות המתאימים".

על הרג המפגינים בעזה אמר ליברמן, "ראשי חמאס מסתתרים מאחורה ושולחים את הילדים קדימה. האחריות על חמאס. גם האירועים ביום שישי ייבדקו כמו כל אירוע מבצעי בצה"ל. עושים הפקת לקחים כל יום שישי. אני מגבה באופן מלא את חיילי צה"ל".

שר הביטחון התייחס לאיומים מאיראן, "האיומים אינם חדשים. אנחנו ערוכים לכל, לא מזלזלים באיומים האיראניים. קבענו מדיניות ברורה - לא נאפשר התבססות איראנית בסוריה. אנחנו עשינו הכל, הבעיה אינה ישראל."

ליברמן לא מתרגש מהחלטתה של השחקנית נטלי פורטמן שלא להגיע לישראל בשל מדיניות נתניהו, "הפרס לא שייך לנתניהו, זה פרס מטעם מדינת ישראל. אני יכול רק להצטער על החלטתה. היא עשתה טעות וחבל".

בצאת השבת פנתה משפחת גולדין למתאם השבויים והנעדרים, ירון בלום, למתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב פולי מרדכי, ולמזכירו הצבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תא"ל אליעזר טולדנו, בדרישה כי ממשלת ישראל לא תאפשר להשיב לקבורה בעזה את גופתו של פאדי אלבטש שחוסל הלילה במלזיה.

בפנייתה של משפחת גולדין צויין כי המשפחה מתנגדת נחרצות להחזרת גופתו של אלבטש לקבורה בעזה כל עוד ארגון חמאס ממשיך להחזיק בחיילי צה"ל, סמ"ר אורון שאול וסגן הדר גולדין, ובאזרחים הישראלים. עוד הוזכר על ידי משפחת גולדין ש"פתיחת סוכת האבלים בעזה, לאחר היוודע דבר מותו של אלבטש היא עדות ברורה לכך שחמאס מחכה להזדמנות לקיים הלוויה תקשורתית שתהיה אירוע תודעתי שיש למנוע את קיומו כל עוד חמאס מחזיק בחיילי צה"ל ובאזרחים ישראלים בניגוד לדין ההומניטרי הבינלאומי".

ממשפחת גולדין נמסר עוד כי "הבהרנו לכל הנוגעים בדבר שעמדתנו בעניין זה ברורה ונחרצת ושאין להשיב את גופתו של אלבטש לקבורה בעזה. אנו משוכנעים שישראל צריכה לפנות בעניין הזה גם למצרים ולא לאפשר את העברת הגופה של המחבל דרך מעבר רפיח".

ד"ר פאדי אל-באטש (35), אחד מבכירי המדענים בתנועת החמאס, חוסל אתמול (שבת) במלזיה על ידי שני רוכבי אופנוע רעולי פנים.

אל-באטש, תושב ג'באליה שבעזה, היה בדרכו לתפילה על פי הפרסומים בטלוויזיה המלזית. אל בטאש מת במקום והמתנקשים נמלטו מהזירה רכובים על אופנוע מדגם BMW. בחמאס מאשימים את המוסד הישראלי באירוע.