מרים פרץ נואמת בטקס הענקת פרסי ישראל
מרים פרץ נואמת בטקס הענקת פרסי ישראלצילום: הדס פרוש, פלאש 90

כלת פרס ישראל מרים פרץ התייחסה הבוקר בראיון בקשת 12 לקריאות שנשמעו בסוף השבוע להריץ אותה לנשיאות המדינה בעקבות נאומה בטקס קבלת פרסי ישראל.

"אם המסרים שלי מאחדים אז עשיתי את שלי", אמרה פרץ "אני חושבת שזו לא העת לדבר על ריצה לנשיאות, אני אדם מאמין ולכן מאמינה שהקדוש ברוך הוא יציב אותי במקומות שהם טובים גם לי וגם לעם ישראל".

"אני תמיד משאירה את הכל פתוח ונותנת לחיים להוביל אותי, לדעתי זה לא הזמן והמקום. אני מברכת את נשיא המדינה רובי ריבלין בבריאות והצלחה במשימה החשובה של ייצוג העם", הוסיפה.

פרץ סיפרה בראיון גם על נסיבות החיבוק בינה ובין הסופר דויד גרוסמן בטקס קבלת פרסי ישראל. "נפגשנו בכניסה לאולם וגרוסמן העניק לי ספר במתנה", סיפרה פרץ. "אמרתי לו שבספרו 'אשה בורחת מבשורה' יש קטע על מצפור שנקרא על שם בני אוריאל בהר מירון והוא הופתע, חידשתי לו. תוך כדי שיחה עם רעייתו גילינו גם על קשר בין קרובים שלנו".

"רציתי לומר לגרוסמן שאני מרגישה שיש בינינו הבנה, הוא אמר לי שהדברים שנשאתי ייצגו את מקבלי הפרס נאמנה והיה חשוב לי לשמוע את זה. אנחנו כהורים שכולים שחווינו את הרע ביותר אמורים לייצג רק את הטוב. זו הדרך לתת משמעות לנפילה של ילדינו", הוסיפה.

נאום כלת פרס ישראל מרים פרץ: "הפכתי את יגוני לניגון חדש"באדיבות "כאן" תאגיד השידור הציבורי