נפסיק להיות "נחמדים"

לאה גולדין דורשת מהממשלה לפעול בנוגע להכנסת גופת מהנדס חמאס לעזה כאילו מדובר היה במשלוח טילים, "הכנסת הגופה היא טיל הומניטרי".

ערוץ 7 , ז' באייר תשע"ח

הפגישה היתה קשה מאוד. לאה גולדין
הפגישה היתה קשה מאוד. לאה גולדין
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

משפחת גולדין מחריפה הבוקר (ראשון) את הטון בדרישה מממשלת ישראל למנוע את הכנסת גופת מהנדס חמאס שחוסל במלזיה לעזה לצורך קבורתו.

לאה גולדין, אמו של הדר, הסבירה בתכניתה ב-103FM כי במלחמה המתנהלת בין ישראל לחמאס הפך הנושא ההומניטרי לכלי נשק ביד החמאס, "הנושא הזה מדיר שינה מעיני, הגיע הזמן להבין שיש לנו מלחמה הומניטרית, כשהאויב שלנו משתמש בכלים הומניטריים נגדנו ורוצח לנו את הנשמה והמורל. המדינה צריכה לגלות עוצמה ולא פחדנות, ולדרוש את החיילים שלנו".

לטענתה של גולדין לישראל ישנם כלים למנוע את הכנסת הגופה גם דרך מצרים. "הכניסה של גופת המחבל יכולה להתבצע דרך ישראל או דרך מצרים, ומכיוון שיש הסכמים בין המדינות אני מצפה שיגיעו להבנות ויטפלו בנושא".

"אם בחמאס יבקשו להעביר טילים במעבר רפיח, ישראל תעמוד על הרגליים האחוריות ותמנע זאת. הכנסת הגופה של המהנדס היא טיל הומניטרי וחייבים לעצור אותה. העולם נתן לנו גיבוי לצעד שכזה", קבעה.

גולדין סיפרה כי פגישתם עם ראש הממשלה נתניהו לאחרונה התנהלה באווירה קשה, "פגשנו את ראש הממשלה לאחר הפסח ויצאה הודעה שנפגשנו ושהכל בסדר, אך הכל לא בסדר. הפגישה הייתה קשה מאוד בטענה שראש הממשלה לא מפעיל לחץ על החמאס, וממסמסים את ההישגים שלנו במועצת הביטחון של האו"ם. אין דבר כזה שאין מה לעשות. חוסר העשייה היא הפקרה של החיילים שלנו בעזה. עלינו להפעיל את כל התותחים ההומניטריים שלנו ולעצור את כניסת גופת המהנדס שחוסל".

"אנחנו כבר לא נהיה נחמדים יותר", הבהירה לאה גולדין. "אני קוראת לעם ישראל להתפקד למסדר הדר כדי שנוכל להחזיר את הערכים למקומם הנכון. לא משאירים חיילים מאחור, אנחנו הולכים להרים את המדינה בדרך שלנו ולא בדרך של משפחת שליט, נעשה זאת בממלכתיות ולא נוותר לעולם".