עוד צרות לאיש שהאשים את היהודים בשלג

הפוליטיקאי טרייוון ווייט התפרסם כשטען שמשפחת רוטשילד אשמה בסופת שלג בארה"ב. כעת הוא מנסה להסביר תרומה לאנטישמי פרחאן.

גיא כהן , ז' באייר תשע"ח

סופת שלגים
סופת שלגים
צילום: רויטרס

טרייוון ווייט, פוליטיקאי מוושינגטון, בירת ארה"ב, התפרסם לפני כחודש כשהעלה לפייסבוק סרטון שצילם בזמן סופת שלג, במהלכו טען שמשפחת הבנקאים היהודית רוטשילד שולטת במזג האוויר בארה"ב.

הוא ספג גינויים ונאלץ להתנצל, אבל צרותיו טרם הסתיימו: כעת הוא מנסה להסביר תרומה שהעניק למטיף המוסלמי האנטישמי לואיס פרחאן.

מדובר בתרומה בסך 500 דולר לטובת כנס שערך ארגונו של פרחאן, "אומת האיסלם", בשיקגו. על התרומה דווח לראשונה בעיתון ה"וושינגטון פוסט".

וייט הסביר שהתרומה נועדה להביע את הערכתו לשחורים המקומיים שסייעו לו בפעילותו למען בני נוער. תחילה טען שלא ידע כלל על התרומה, אך הגזבר שלו אמר ל"פוסט" שווייט הוא שהורה לו לרשום את ההמחאה.

סוכנות הידיעות JTA דיווחה כי פרחאן פיזר אמירות אנטישמיות בכנס. בין היתר אמר ש"יהודים בעלי כוח" הם אויביו והאשים את היהודים בהוליווד בקיומם של טרנסג'נדרים.

עוד האשמה נגד ווייט היא שעזב סיור במוזיאון השואה של ארה"ב בטרם עת. הוא טען שלא עזב אלא התקדם ללא הקבוצה, ביחד עם אחד מאנשי צוותו, בגלל שעיתונאי עקב אחריו.

הביקור במוזיאון השואה נועד להרגיע את הביקורת נגדו לאחר סרטון השלג. "ראיתי הרבה הקבלות בין מה שהיהודים עברו לבין מה שהאפריקנים עברו", אמר ווייט בווידאו חדש שצילם לפייסבוק.