מבין הסמים שנתפסו
מבין הסמים שנתפסוצילום: דוברות רשות המיסים

בפעילות של יחידת הכלבנים של המכס נתפסו אתמול (ראשון) 38 משלוחי סמים שונים, אותם ניסו להבריח באמצעות משלוחי דואר בינלאומי.

מדובר בשיא תפיסות ליום אחד ובפעילות משמעותית וגדולה שהתבצעה אתמול בנתב"ג במסגרתה נתפסו בין השאר: מאות זרעי קנאביס, קוקאין, MDMA, מתאמפיטמין, טבליות XTC, קנאביס, סמים מעוצבים, מאות קפסולות של שמן חשיש, מעל חצי קילו תה קנאביס, 1000 בולי LSD, קקטוס (מסקלין) ועוד. מרבית התפיסות הינן בדואר שהגיע מהולנד והשאר הגיע בדואר מספרד.

רשות המסים האמונה על פי החלטת ממשלה מ- 1994 על מניעת הברחות סמים לארץ, פועלת בנושא בשתי זרועות האחת היא יחידת הכלבנים, כאשר העובדים המשרתים ביחידה מקבלים עם גיוסם הכשרה מיוחדת, בפיקוח ארגון המכס העולמי.

לחטיבת החקירות ברשות המסים שלוש כלביות, כאשר לאחרונה הסתיימה בניית כלבייה בחיפה. כמו כן, מתוכננת בנייה של כלבייה חדשה במעבר הגבול בנהר הירדן והרחבה של הכלבייה המרכזית במרכז הארץ.

כמו כן, פועלת רשות המסים למניעת הברחות סמים באמצעות יחידות יס"מ (סמים ומכס) של המכס שעוסקות באיתור ובתפיסת חומרים החשודים כסמים בכל מעברי הגבול בישראל, הפעילות מתבצעת תוך שיתוף פעולה עם יחידת הכלבנים גם באולמות נוסעים ובמחסני בלדרות ודואר, בנמלים הימיים (כולל במכולות).