נמשך המצוד אחר טראוויס ריינקינג, יותר מ-24 שעות לאחר שהוא פתח בירי מחוץ למסעדת "וואפל האוס" בעיר אנטיוך שבמדינת טנסי שבארה"ב, והמשיך במסע הרצח בתוך המסעדה.

ריינקינג הספיק לרצוח ארבעה בני אדם ולפצוע עוד ארבעה באמצעות רובה חצי אוטומטי מסוג AR-15. אז הסתער עליו אחד הסועדים, ג'יימס שו, והצליח להוציא את הרובה מידיו ולהשליך אותו אל מעבר לדלפק.

ריינקינג נמלט מהמקום והלך ברגל אל דירת מגוריו. משם נמלט ליער כשהוא לובש מכנסיים בלבד. שוטרים וסוכני FBI חמושים – חלקם במסוקים – סורקים את האזור בו מתגורר ריינקינג.

שו סיפר לעתונאים כי ישב במסעדה ביחד עם חברו כאשר החל הירי. תחילה חשב שמדובר בערימת צלחות שהתרסקה לרצפה אך עד מהרה הבין שמדובר ביריות. לדבריו, כאשר היורה נכנס דרך הדלת – שו ניצל את הרגע בו נגמרו הכדורים במחסנית של היורה או שהיה לו מעצור והחל להתגושש עמו.

שו סיפר את סיפורו כאשר ידו חבושה – אם בגלל רסיס כדור שפגע בה או בגלל החום של קנה הרובה בו אחז. העתונאים ששמעו את סיפורו מחאו לו כפיים.

בינתיים מתברר כי לריינקינג – שהועסק בבניין – רקע של התנהגות המעידה על בעיות נפשיות. בחודש יולי שעבר נעצר בתחום הבית הלבן לאחר שחצה מחסום ואמר שהוא מבקש לפגוש את הנשיא, דונלד טראמפ. חודש לאחר מכן, ניגש לשוטרים ואמר שהוא מרגיש שמצותתים לו, וכי אנשים "נובחים כמו כלבים" מחוץ לביתו. לאחר אירוע זה נלקחו מדירתו ארבעה רובים שהיו ברשותו אך אלה הועברו לידי אביו, ואביו החזיר שלושה מהם לידי בנו.