עד כאן: כך פועלים האנרכיסטים

פעילת השמאל שסטרה לתובע הצבאי תועדה לוקחת חלק בהפרות הסדר האלימות בכפר נבי-צאלח שכוללת יידוי אבנים, כך טוען ארגון "עד כאן".

אורלי הררי - ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ח

ארגון "עד-כאן" טוען בתחקיר שביצע המופץ לכלי התקשורת כי פעילת השמאל הקיצוני יפעת דורון, שסטרה לתובע הצבאי במשפט תמימי, השתתפה בהתפרעויות האלימות של הערבים באזור הכפר נבי צאלח.

מדובר בהתפרעויות של ערבים הכוללים זריקות אבנים ובקבוקי תבערה.

במסגרת התחקיר נכנסו מספר פעילים של "עד כאן" כשתולים לאחת ההתפרעויות שהחלה בצעקות וקריאות והסתיימה בצעדה לעבר יישוב יהודי סמוך וידוי אבנים נגד החיילים במקום. במצלמה נקלטה גם עאהד תמימי, שחובשת קסדה לראשה.

בתחקיר נאמר כי הארגון שעומד מאחוריי ההתפרעויות בנבי צאלח הוא "אנרכיסטים נגד הגדר" הפועל בארבעה מוקדים ביו"ש כבר למעלה מעשור.

בתחקיר נחשפו שיטות הפעולה של ארגון האנרכיסטים, אשר משלמים כסף לערביי הכפרים בתמורה להתפרעויות ותקיפות חיילים באבנים, וכן מספקים להם תדרוך והגנה משפטית, כל זאת במטרה לצלם את תגובות החיילים ולפרסם את הצילומים בתקשורת הבינ"ל.

בכל ההתפרעויות עד עתה נפצעו למעלה מ-150 חיילים, כאשר איש מהאנרכיסטים לא נעצר או הורחק מיו"ש עד כה.

גלעד אך מנכ"ל ארגון "עד כאן" מסר בתגובה, "מזה כ- 15 שנה שהאנרכיסטים יוזמים פעולות אלימות כנגד חיילי צה"ל ברחבי יו"ש תוך התססה של הערבים באזור בכדי לשרת את מאמצי הדה לגיטימציה הבינלאומית לישראל, בהתפרעויות אלו נפצעים לא פעם חיילים אשר נאסר עליהם להגיב ואילו אותם אנרכיסטים חוזרים לבתיהם בתל אביב ונהנים מהביטחון שמאפשר חיילים אלו עצמם, זאת כשאינם נדרשים לשלם שום מחיר על מעשיהם אפילו. התנהלות זו של רשויות האכיפה רק מגבירה את החוצפה והמוטיבציה של אותם גורמים ומביאה לתופעות כמו יפעת דורון אשר נהנית מכל העולמות וממשיכה להכות קצינים גם בבית המשפט ללא כל חשש".