נשים מובילות
נשים מובילות צילום: דוברות הבית היהודי במודיעין

עשרות נשים דתיות וחילוניות השתתפו בכנס השקת מטה הנשים של מפלגת הבית היהודי בעיר מודיעין-מכבים-רעות.

באירוע השתתפו בין היתר ח''כ שולי מועלם רפאלי, יו''ר תנועת אמונה ליאורה מינקה, ד"ר חנה קטן, יו"ר 'הבית היהודי' בגבעת זאב אילנה דרור, נציגת המטה החילוני איילת הרמל ויו''ר הבית היהודי במודיעין עמיעד טאוב.

טאוב ציין כי בחברות ובארגונים שאותם הוא מוביל מרבית המנהלות הן נשים וסיפר בגאווה את העובדה שבראש שלושת המטות שהקימה המפלגה במודיעין - המטה החברתי, מטה הצעירים ומטה הנשים, עומדות נשים.

"מגמת הגידול בשיעור הייצוג של נשות העיר מודיעין בעמדות מפתח והשפעה תימשך בבית היהודי בעיר מתוך הבנתנו המלאה כי יצירת אקלים המאפשר להתבטא לעשות וליצור מאפשר הגשמה של יכולות בכל תחומי החיים'', אמר טאוב.

לאחר מכן התקיים שיח בנושא מעמדה של האישה בציבוריות המקומית. ח''כ מועלם רפאלי העומדת גם בראש פורום הנשים הארצי של הבית היהודי, אמרה כי "הנשים הן החלק המשמעותי שהוביל את הבית היהודי להישג יוצא דופן בבחירות לכנסת.

''נשות העיר מודיעין משפיעות על עתיד המפלגה ועל נבחריה. אני בטוחה כי תחת הנהגתו של עמיעד חברי, ושל חברות הנהגת מטה הנשים בראשות יעל, הבית היהודי במודיעין ימשיך להניע תהליכים שיביאו לקידום נשים בחברה הישראלית בכלל ובעיר מודיעין בפרט'', אמרה מועלם.

צילום: דוברות הבית היהודי במודיעין
צילום: דוברות הבית היהודי במודיעין

יו''ר תנועת אמונה ליאורה מינקה סיפרה כי היא שותפה לעשייה חברתית וקידום נשים עם עמיעד טאוב שהוא חבר אישי מזה שנים במסגרת תפקידו כיו''ר מועצת הסניפים של המפלגה וכיו''ר עמותת אופק.

מינקה ציינה את הפעילות של תנועה אמונה אשר הובילה שינוי בכניסת נשים לתפקידים ציבוריים ורשויות מקומיות וכן במצעים של המפלגות הדתיות.

''יש יותר מודעות ופוליטקלי קורקט בכל הסוגיות של נשים גם בציבור הדתי לאומי וגם בציבור הכללי בישראל. בחברה הישראלית חל שינוי עצוב של רדידות גדולה יותר של השיח הציבורי ודווקא על רקע זה משמח לראות שבמודיעין נפתחת מערכת הבחירות עם מטה נשים איכותי ושיח רציני ומשמעותי על מקומן של הנשים בפעילות הציבורית בעיר'', הוסיפה מינקה.

יו''ר מטה הנשים בבית היהודי במודיעין, יעל בן שלמה, אמרה "אני גאה להיות חלק ממשפחת הבית היהודי המתרחבת. הקמנו את המטה כי אנו מאמינות שנשים יוצרות מציאות ונשים יודעות לייצר בחכמה כוח חיובי של עשייה. מפלגת הבית היהודי כמפלגה עם הייצוג הגבוה ביותר לנשים בעיר מוכיחה שניתן לשלב נשים בעמדות מפתח מלכתחילה ולשלב עשייה של נשים דתיות וחילוניות תחת קורת גג חיובית אחת''.