ראיה חדשה תביא להרשעת המחבל?

לאחר שבית המשפט הצבאי זיכה את המחבל שדקר את נירית זמורה מעבירת ניסיון רצח, תנסה הפרקליטות הצבאית להפוך את ההחלטה.

ערוץ 7 , ט' באייר תשע"ח

הפרקליטות הצבאית תבקש מחר (שלישי) מבית המשפט הצבאי לצרף ראייה נוספת במשפטו של המחבל שזוכה לפני כשבועיים מהאישום בניסיון רציחתה של נירית זמורה.

הראיה היא מסמך מחקירתו של המחבל, שמצביע על כוונתו לרצוח (ולא רק לפצוע), והיא תוגש במטרה לנסות להפוך את הכרעת הדין עוד טרם שלב הטיעונים לעונש.

במקרה בו בקשת הפרקליטות תדחה, יתקיים דיון טיעונים לעונש, בו צפויה זמורה לשאת דברים בפני בית המשפט.

כזכור, לפני כשבועיים זיכה בית המשפט הצבאי ביהודה מחמת הספק מעבירת ניסיון לרצח את המחבל חמזה פאיז, תושב חברון, אשר ביצע את הפיגוע בצומת גוש עציון לפני כשנתיים וחצי. במקום זאת הורשע פאיז בעבירה של גרימת חבלה מחמירה.

בפיגוע נפצעה באורח קשה תושבת האזור, נירית זמורה, מדקירה בגבה. המחבל הגיע אל הנפגעת בריצה, כשבידו סכין ודקר אותה במגרש המכוניות במקום, תוך שהוא קורא קריאות "אללה הוא אכבר".

שופטי בימ"ש הצבאי סא"ל צבי היילברון, סא"ל אתי אדר ורס"ן חיים בלילטי זיכו את המחבל מעבירה של ניסיון לגרימת מוות בכוונת תחילה והרשיעו את המחבל בעבירות של חבלה בכוונה מחמירה והחזקת סכין. השופטים קבעו כי יתכן והמחבל התכוון לפצוע בלבד. "קיומו של מניע לאומני לביצוע הדקירה אינו מביא, מיניה וביה, לקביעה כי בצדו כוונה להביא למותו של הקרבן", כתבו השופטים בהחלטתם. זמורה ובני משפחתה זעמו לאחר הכרעת הדין.