תג מחיר
תג מחירצילום: פלאש 90

ארגון חוננו חושף הבוקר (שלישי) כי המשטרה הפעילה בקרב נערים בהתיישבות סוכן אשר לפחות ב-2 מקרים שידל קטין לבצע פעולות תג מחיר.

הסוכן עדכן את גורמי הביטחון לפני אירועי התג מחיר, במהלכם ולאחריהם, תוך שבמשטרה נמנעים מסיכולם.

במקרה אחד, מסר הסוכן לקטין תיק עם חומר דליק וספרי צבע, תוך שהוא משדל אותו לבצע פעולת תג מחיר כנגד ערבים. הקטין סרב לבצע פעולת הצתה, והסכים רק לרסס כתובות.

בהמשך לקח הסוכן את הקטין עד סמוך לשכונת שיח ג'ארח בירושלים והנחה אותו כיצד לכסות את ראשו וכיצד לבצע את תג המחיר. עוד מסר לו הסוכן את נוסח הכתובות שעליו לרסס על בתי הערבים במקום.

בעקבות החשיפה, עו"ד משה פולסקי המייצג את הקטין צפוי לבקש הבוקר מבית המשפט השלום בירושלים להתיר לפרסם את פרטי הפרשה ואת חומרי החקירה.

"ישראל 2018 מתעוררת למציאות 'השמפניות' שחשבנו שהסתיימה בשנת 1995. מדובר ברעידת אדמה, שצריכה להדאיג כל אזרח במדינת ישראל", אומרים הבוקר בארגון חוננו.

עו"ד עדי קידר הוסיף כי "תופעת הפעלת סוכנים מדיחים ע"י גורמי הביטחון חייבת לעבור מן העולם, ויש להדיח את האחראים והשותפים לה באופן מידי מתפקידם.

''בכל פעם שיפורסם בתקשורת כי בוצעה פעולת תג מחיר ידע הציבור שישנו סיכוי כי ידם הארוכה של גורמי הביטחון מעורבת באירוע, הייתה שותפה לו ואולי אף הדיחה אחרים לבצעה", אמר.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה "מדובר בפרסום המתבסס על עובדות שגויות שאינן תואמות את המציאות. בניגוד לנטען, האסיר לא שימש מעולם כסוכן משטרתי. לא זו בלבד, הרי שמדובר באסיר שהואשם, הורשע ומרצה עונש מאסר בגין מעורבותו באירוע תג מחיר ועצם מעצרו הוא תולדה של פעילות נחושה של המשטרה נגד פשעים מעין אלו".

"מטבע הדברים לא נפרט אודות מידע מודיעיני זה או אחר, אולם נציין כי כל תלונה או מידע המתקבלים במשטרה ומעלים חשד לביצוע עבירות פליליות, נבדקים ביסודיות ומתורגמים במידת הצורך לביצוע פעילות אכיפה ו/או חקירה משטרתית בהתאם. משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות נגד פשעי שנאה באשר הם ותמצה את הדין עם כל פורע חוק שייטול חלק במעשים פסולים מעין אלו, בכל זמן ובכל מקום", נמסר מהמשטרה.