נירית זמורה בבית הדין הצבאי

הפרקליטות הצבאית מבקשת הבוקר (רביעי) מבית המשפט הצבאי לצרף ראייה נוספת במשפטו של המחבל שזוכה לפני כשבועיים מהאישום בניסיון רציחתה של נירית זמורה.

הראיה היא מסמך מחקירתו של המחבל, שמצביע על כוונתו לרצוח (ולא רק לפצוע), והיא מוגשת במטרה לנסות להפוך את הכרעת הדין עוד טרם שלב הטיעונים לעונש. במקרה בו בקשת הפרקליטות תדחה, יתקיים דיון טיעונים לעונש, בו צפויה זמורה לשאת דברים בפני בית המשפט.

כזכור, לפני כשבועיים זיכה בית המשפט הצבאי ביהודה מחמת הספק מעבירת ניסיון לרצח את המחבל חמזה פאיז, תושב חברון, אשר ביצע את הפיגוע בצומת גוש עציון לפני כשנתיים וחצי. במקום זאת הורשע פאיז בעבירה של גרימת חבלה מחמירה.

בפיגוע נפצעה באורח קשה תושבת האזור, נירית זמורה, מדקירה בגבה. המחבל הגיע אל הנפגעת בריצה, כשבידו סכין ודקר אותה במגרש המכוניות במקום, תוך שהוא קורא קריאות "אללה הוא אכבר".

זמורה הגיעה הבוקר לבית הדין הצבאי במחנה עופר, ואמרה לערוץ 7 "הציפיות שלנו הן שיקבלו את הערעור ויחמירו את זה חזרה לניסיון רצח, אבל אני רוצה להגיד שהאמירה הראשונית שלא נאמרה כאן היא ששופטים במדינת ישראל מתנגדים לרצח, וזה חורה לי".

זמורה נשאלה האם לדעתה יקבלו השופטים את הראיה החדשה שתציג הפרקליטות והשיבה "אני לא יודעת. אחרי החוויה שעברתי פה אני כבר לא יודעת מה יכול עוד לקרות... לא היו זקוקים לה (לראיה ח.ב) כדי להרשיע אותו בניסיון רצח".