הוכרז הזוכה בחידון הציונות הדתית

הרב אליאב תורג'מן מדימונה הוא הזוכה בחידון הציונות הדתית שערכה קרן 'אחד לאחד' ביום העצמאות האחרון.

רפאל לוי , י' באייר תשע"ח

הוכרז הזוכה בחידון הציונות הדתית -ערוץ 7
החידון
צילום מסך

הרב אליאב תורג'מן בן ה-30 מדימונה, ר"מ בישיבת ההסדר בעיר, הוא הזוכה בחידון הציונות הדתית שהתקיים ביום העצמאות והפך לוויראלי ברשתות החברתיות.

"שמח מאוד על זכייתי", אמר תורג'מן, ''כיף לדעת שיש לי ידע היסטורי על מנהיגי הציונות הדתית. החידון היה בילוי משפחתי מעשיר, נהניתי מאוד לעשותו יחד עם ילדיי", סיפר.

החידון כלל למעלה מ-70 שאלות שונות שעסקו בהיסטוריה של הציונות הדתית, בתרומתה לבניין הארץ ובדמויות בולטות מעולם התורה ומעולם התרבות בעבר ובהווה של הציונות הדתית.

חלק מן השאלות היו היתוליות במטרה לחבר גם את הדור הצעיר לחידון. למעלה מ-50,000 בני אדם השתתפו בו ולבסוף כאמור זכה אליאב תורג'מן במקום הראשון.

מאחורי החידון עומדת קרן 'אחד לאחד' מיסודה של הרב יצחק נריה. הקרן יזמה את החידון במטרה להגביר את המודעות למורשת התורנית הענפה של הציונות הדתית ולגדולי הדור הרבנים שיצאו ממנה.

הרב נריה אמר כי "אחרי שבעים שנות יש לנו על מה להודות, ממי ללמוד ולאיפה להתקדם. בעזרת ה' נזכה לעוד שנים רבות של תורה בציונות הדתית".

קרן 'אחד לאחד' הוקמה במטרה לסייע לעמלי תורה במוסדות הציונות הדתית ולתמוך במשפחות נזקקות מהציבור הדתי לאומי, ובין שאר פעילותיה מעניקה מלגת הצטיינות ל-100 אברכים מצטיינים מהציונות הדתית בכל שנה.