ח"כ יואל חסון
ח"כ יואל חסון צילום: הלל מאיר/TPS

אור קשת, היועץ הפרלמנטרי של חבר הכנסת יואל חסון מהמחנה הציוני, תקף את תלמידיו של הרב יגאל לוינשטיין לאחר ששלחו מייל לחברי הכנסת על המחלוקת סביב תופעת המגדר בצה"ל.

בפנייה ביקשו התלמידים מחברי הכנסת שלא ללכת שולל אחרי ההכפשות נגד מכינת עלי ורבניה, והציעו לח''כים לקרוא לעומק את החוברת שהוציא לאחרונה הרב בעניין שילוב נשים בצבא.

בהודעה לחברי הכנסת כתבו התלמידים, "הדרג הצבאי כפוף לדרג המדיני ועל כן אנו פונים אליכם בבקשה לקרוא את החוברת וללמוד את הסוגיה ביסודיות הנדרשת, כפי שראוי לעסוק בסוגיה שנוגעת לכשירות הצבא ולשמירה על חיי אדם, ולעשות כל אשר יעלה בידכם כדי להחזיר את הצבא לדרך המלך בה הוא צעד תמיד ולייעודו המקורי – ניצחון במלחמה".

התלמידים הופתעו לקבל מייל מלשכתו של חבר הכנסת יואל חסון שבו משתלח בהם יועצו אורי קשת, הומו מוצהר.

"קראתי את פנייתכם. לשם שינוי אענה לכם בשמי ולא בשם הח"כ לו אני מייעץ", פתח קשת את תשובתו, "הניסיון להסוות אג'נדה דתית-שמרנית שאבד עליה הכלח תחת כסות אינטלקטואלית ויעני-לוגית – שקוף מאוד ובעיניי אף פאתטי".

"אתם מוזמנים להסיר את המייל הזה מרשימת התפוצה שלכם, תעשו כך טובה גדולה גם לי וגם לעצמכם, הרי בוודאי שאין לכם עניין לכלות את זמנכם על תופעה תת-אנושית כמו יועץ פרלמנטרי הומוסקסואל, רחמנא ליצלן. אגב, מעניין, האם העובדה שאני הומו הופכת אותי בעיניכם לבעל תכונות נשיות מובהקות? כלומר האם אגשים את עצמי בצורה המיטבית במטבח ובסריגה? אולי לרב לוינשטיין יש איזה חרטוט הלכתי בסוגיה? אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק. בסלידה עמוקה".

התלמידים ענו ליועץ בחזרה, "הצטערנו לקרוא על תחושותיך הקשות ביחס לחוברת בפרט, וביחס לרב יגאל לוינשטיין בכלל. אולי ראוי וכדאי היה להרחיב על כך את הדיבור ולנסות למעט במשהו את תחושת הכעס שלך על הרב, כפי שהיא ניכרת מדבריך.

אולם עד שנתפנה לשבת ולדון בתחושות האישיות שאתה חש אל מול החוברת ותכניה, בקשתי ממך שתעביר אותה אל חבר הכנסת עבורו אתה משמש יועץ פרלמנטרי".

עוד הוסיפו "מטריד מאוד לחשוב שיועץ פרלמנטרי לוקח לו את הזכות להגיב בשם חבר הכנסת עבורו הוא מייעץ, תוך זלזול ובוז כלפי מי שפנו אל אותו חבר כנסת מכהן, ואולי אף מבלי לעדכן על כך את חבר הכנסת.

לחברי הכנסת הנבחרים תפקיד חשוב בשמירה על צה"ל כגוף ממלכתי שעסוק בדבר שמאחד את כל אזרחי ישראל - מוכנות וכשירות למען ניצחון במלחמה...מטרת החוברת איננה להכריע מהי תפיסת העולם הנכונה. מטרת החוברת היא לגלות לציבור, בראשו חברי הכנסת, שצה"ל לקח לעצמו מנדט לא לו ונוקט עמדה בסוגיות שמצויות במחלוקת בציבור הישראלי".

להורדת החוברת המלאה לחצו כאן

פודקאסט - "המהפכה השקטה" עיקרי החוברת של הרב לוינשטיין