ראשי השדולה לשרים:
למנוע את ההרס במבואות יריחו

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת פנו לחברי הקבינט בקריאה לעצור את ההריסות שהמנהל האזרחי מתכנן לבצע במבואות יריחו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' באייר תשע"ח

מבואות יריחו
מבואות יריחו
צילום: דוברות סגן שהב"ט

ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת ח"כ יואב קיש (הליכוד) וח"כ בצלאל סמוטריץ (הבית היהודי) שיגרו מכתב בהול לשרים חברי הקבינט הקורא לעצור את ההריסות שהמנהל האזרחי מתכנן לבצע מחר (חמישי) בישוב מבואות יריחו.

מבואות יריחו, ישוב בן 18 שנה הבנוי כולו על אדמות מדינה ובתוך תחום שיפוט של הישוב ייטב, קיבל הודעה כי מחר בבוקר יגיעו כלים כבדים של המנהל האזרחי לבצע במקום פעולות הרס, הן של כביש הגישה החדש לשכונת הקבע, והן של אלמנטים נוספים באותה שכונה, וזאת בניגוד מוחלט להחלטת הממשלה בדבר הסדרת ההתיישבות.

לדברי ראשי השדולה, למרות ובניגוד להחלטת הקבינט, הסדרת מבואות יריחו מתמהמהת. "בימים הקרובים תמלא שנה למועד בו קיבלתם החלטה על הקמת צוות להסדרת כלל המאחזים, השכונות והישובים ביהודה, שומרון ובקעת הירדן. החלטה חשובה וראויה, שנועדה לפתור בעיה לאומית ולנרמל את חייהן של מאות משפחות נורמטיביות וחלוצות.

ראשי השדולה כתבו לשרים, ''התושבים החלוצים אינם אשמים בכך שיישובם טרם הוסדר ולא הם שצריכים לשאת המחיר הכואב האורב להם מחר בבוקר. אנו מבקשים מכם למנוע את ההרס המתכונן למחר במבואות יריחו ולוודא בישיבת הקבינט הקרובה שהחלטותיכם מלפני שנה מתבצעת בקצב ובאיכות הראויה".