פרימן בצעירותו
פרימן בצעירותוצילום: באדיבות המשפחה

איש התקשורת הותיק מרדכי פרימן, זוכה פרס יקיר ירושלים לשנת תשס"ח, הלך לעולמו והוא בן 86. הלוויתו תיערך בשעה 16:00 בהר המנוחות בירושלים.

פרימן שימש כעורך, קריין ומגיש תוכניות בקול ישראל, ולאחר מכן גם בטלויזיה במסגרת רשות השידור, מאז שנות ה-50 ועד לפרישתו.

במשך שנים רבות היה פרימן מזוהה עם תוכניות הדת והמסורת ברשות השידור, שרבות מהן ערך והגיש. בין השנים 1982 ל-2000 ניהל את המחלקה למורשת ישראל בטלוויזיה הישראלית (ערוץ 1).

במסגרת זו הגיש בתחילת שנות ה-80 חידון טלוויזיוני בשם "מה הקשר", בו התמודדו מתחרים על זיהוי מושגים הקשורים במסורת ישראל. בחידון זה הופיעו בפינה קבועה טוביה צפיר ודובי גל שגילמו דמויות בשם "הנץ וגנץ".

הופעתם של הבדרנים, והעובדה כי החידון שודר בערוץ הראשון ששידר אז ללא מתחרים, הקנתה לחידון, ולפרימן עצמו, פופולריות רבה.

במקביל ולאורך כל השנים היה פרימן איש חינוך, מורה, מנהל בית ספר ומפקח במשרד החינוך והתרבות שהתמחה בחינוך מיוחד והעמיד דורות של תלמידים ותלמידי תלמידים. הוא היה חזן מוכשר שעבר לפני התיבה בשבתות ובחגים בארץ ובחו"ל, והנחה במשך עשרות שנים קונצרטים של חזנות בישראל ובתפוצות.

קולו של פרימן היה מזוהה מאוד גם עם הפינה "פסוקו של יום" אשר חתמה לאורך כמה עשורים את שידורי הערוץ הראשון מדי יום.

בשנת 2008 זכה פרימן באות "יקיר ירושלים" על האדרת התרבות והמורשת היהודית והעברתן לדורות הבאים בעבודתו במערכת החינוך, ברדיו ובטלוויזיה. פרימן היה גם חלק מצוות קורס התקשורת של ערוץ 7 שהתקיים במכללת ליפשיץ בירושלים.

פרימן הותיר אחריו את רעייתו רחל, שלושת ילדיו, נכדיו וניניו. בנו, הרב מאיר פרימן, הוא אב בית דין בבית הדין הרבני תל אביב.

התכנית "זמנים שכאלה" בהנחיית מרדכי פרימן