סינון תכנים
סינון תכנים istock

נטספרק, המפתחת המובילה של טכנולוגיות סינון בסמארטפונים ובאינטרנט, הודיעה רק לפני כחודש על השקת אפליקציית הסינון למחשבים ביתיים וניידים, וכבר כעת מדווחת על הצטרפות של אלפי מנויים חדשים לאפליקציה.

יישומים שונים המנסים למנוע תוכן לא רצוי במחשבים ביתיים או משרדיים נמצאים בשוק מזה זמן, אך הטכנולוגיה החדשנית של נטספרק מדלגת מעל לראשיהם של כל שאר הפתרונות ומתייצבת שוב בשורה הראשונה של פתרונות הסינון בישראל ובעולם.

כדי להסביר את הנושא נחזור קצת לאחור – בשנים האחרונות, מספקת נטספרק פתרונות סינון למאות אלפי משתמשי טלפונים חכמים עם שירותי סינון תוכן מקיפים אך גמישים. רבים מלקוחות אלה ביקשו פתרון דומה עבור המחשבים שלהם.

בתגובה, הציגה נטספרק שחקן בעל ביצועים גבוהים לתחום סינון התוכן במחשבים. כל מי שמשתמש במחשב בבית או בעבודה יכול כעת להגן על עצמו עם אותה טכנולוגיה מתקדמת, יעילה המוצעת על ידי אפליקציית Netspark Mobile.

מה מייחד את נטספרק מכל פתרונות התוכנה והמסננים האחרים? טכנולוגיית הבינה המלאכותית של נטספרק, הרשומה גם כפטנט בינלאומי, היא טכנולוגיה ייחודית המאפשרת לה להתמקד בתוכן פוגעני בתוך דפי אינטרנט ואתרים. כידוע, אתרי אינטרנט פופולריים מעדכנים תוכן באופן קבוע. דפי אינטרנט שהיו פעם סטטיים מתעוררים לחיים עם תמונות חדשות ותוכן שנוצר על ידי משתמשים ושבמקרים מסוימים יכול להיות בעייתי מאוד.

פייסבוק, אינסטגרם, יוטיוב , וויקיפדיה וכמובן אתרי חדשות – מתעדכנים כל העת. מערכות מסורתיות, משתמשות במסדי נתונים שנתנו בעבר ציון "עובר" או "לא עובר" לדפים שלמים אך אינם יכולים לתת ציון לדף מיידית לאחר שינוי מכיוון שפתרונות סינון קונבנציונאלי ו"דפדפנים בטוחים "אינם יכולים לעמוד בקצב של רמת הדינמיות הזו. מעבר לכך, גם אם המערכות הללו היו מסוגלות לאתר תוכן פוגעני בזמן אמת, הן היו מסוגלות רק לחסום או לא לחסום את כל הדף.

כאמור, הבינה המלאכותית של נטספרק – סורקת את הדף אליו גולש המשתמש בזמן אמת ובקצב מדהים בו נסרקים כל יום למעלה מחצי מליארד תמונות, כמאה מיליון סרטוני יוטיוב וכמות טקסט הנמדדת במאות מיליוני תווי טקסט בכל שניה. במצב זה – הגולש לא חש בהאטה והמערכת מסוגלת להסיר מהדף – את החלקים הבעייתיים ולאפשר גלישה לתכנים המורשים בצורה חלקה.

דבר נוסף שחשוב להדגיש – עקב מגבלות הטכנולוגיות המיושנות, רובן נאלצות לבצע חסימות-יתר כדי למנוע גלישה לתכנים פוגעניים. בנטספרק לעומת זאת, הגישה היא לאפשר גלישה לכל מה שניתן ולחסום רק את התוכן הבעייתי.

בימים בהם המודעות לצורך להתקין סינון ותוכנות הגנה באינטרנט גדל, נטספרק מאפשרת לאנשים לנהל את השימוש הטכנולוגי הן בצורת החשיפה והן ברמת הסינון של התוכן.

האפליקציה החדשה מאפשרת להגדיר רמות הגנה ומגבלות "זמן מסך" מרחוק באמצעות כניסה מאובטחת. אין צורך להיות ליד המכשיר הספציפי כדי ליצור סביבת גלישה בטוחה.

התקנת האפליקציה היא בשיטת "עשה זאת בעצמך" ואינה מחייבת התקשרות לספק ספציפי – המערכת עובדת עם כל ספק אינטרנט אליו מחובר הלקוח.

ולסיום מה עם פרטיות? משתמשי נטספרק לא צריכים לחשוש מהפרות כלשהן. מערכת הבינה המלאכותית מעריכה ומזהה תוכן פוגעני ללא צבירה או אחסון של מידע כלשהו. בכך מיישמים בנטספרק את תפיסת העולם שלהם "הופכים מרחב מסוכן למרחב מוגן"

להתקנת האפליקציה לחצו כאן