עצומה: "להרחיק פעילי שמאל מיו"ש"

מאות קצינים וחיילי מילואים חתמו על עצומה הקוראת לשר הביטחון ולאלוף פיקוד מרכז להרחיק פעילי שמאל הגורמים להתססת השטח.

רעות הדר , י"ג באייר תשע"ח

גלעד אך
גלעד אך
צילום: מרים פייגא בונימוביץ'

כ-700 קצינים וחיילים המשרתים כיום במילואים חתמו על עצומה שהועברה לשר הביטחון ולאלוף פיקוד מרכז, בה הם דורשים להרחיק לאלתר פעילי שמאל ואנרכיסטים, המעורבים בהתססת השטח באזור יהודה ושומרון.

"פעילים קבועים של ארגונים אנרכיסטים ישראלים מגיעים מידי שבוע למוקדי עימות עם כוחות הביטחון באיו"ש, מתסיסים את השטח ושותפים לחסימות צירים והפרות סדר אלימות", נכתב בעצומה.

את העצומה יזם ארגון 'עד כאן', שפעל בקרב ארגוני השמאל במשך זמן רב, חשף ותיעד את התנהגותם העבריינית של הפעילים הקיצונים בשטח, שבין היתר שילמו כסף לזורקי האבנים.

עוד נכתב בה כי "ארגון עד כאן פנה באופן רשמי למשרד הביטחון בתאריך 22.6.17 ובתאריך 8.8.17 עם ציון שמותיהם של אותם אנרכיסטים המתסיסים את השטח, ועם תיעוד רב על פעילותם העבריינית של הגורמים המתסיסים בשטח. אולם עד עתה לא זכה לשום מענה".

"האירועים האחרונים בנבי סלאח מלמדים כי המדיניות הסלחנית של צה"ל באזורי החיכוך, מתפרשת כחוסר אונים של החיילים מביאה לתקיפתם של החיילים בשטח, לפגיעה בהרתעה של צה"ל ומשרתת את מאמצי הדה לגיטימציה הבינלאומיים כנגד ישראל, תוך הצגת חיילי צה"ל כקלגסים המתעמרים באוכלוסייה אזרחית. וזאת ללא נתינת כלים אפקטיביים מצד רשויות הצבא לחיילים בשטח להתמודד עם הסיטואציות האלימות והמתוקשרות", נכתב בעצומה.

את העצומה סיימו הקצינים בקריאה לשר הביטחון להפעיל את סמכותו ולהרחיק באופן מנהלי את האנרכיסטים מיו"ש.

גלעד אך, מנכ"ל עד כאן, אומר כי "הארגון פנה פעמים רבות לרשויות האכיפה - המשטרה והצבא בבקשה להרחיק את האנרכיסטים שמתסיסים את השטח, משטחי יהודה ושמרון. כלי ההרחקה המנהלית זה כלי שהצבא יודע להשתמש בו פעמים רבות כנגד גורמים מסוימים מהצד הפוליטי של המפה. אין סיבה שאנשים שמשלמים כסף לפלסטינים בשביל שיזרקו אבנים שגרמו לפציעות של עד היום ליותר מ-150 חיילים, לא יורחקו משטחי יהודה ושמרון".