ארדן: בג"ץ מגן על מיעוטים ופוגע ברוב

השר ארדן תומך בפסקת ההתגברות אך מעדיף לקדמה בשיח עם שופטי העליון, "לא יכול להיות שלכנסת לא תהיה אפשרות לשנות החלטה של בג"ץ".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד באייר תשע"ח

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן (הליכוד) , חוזר ואומר היום (ראשון) כי הוא תומך בחקיקת פסקת התגברות.

בכניסה לישיבת הממשלה התייחס ארדן לפגישה הצפויה היום בין ראש הממשלה לנשיאת בית המשפט העליון, "אני חושב שאפשר להיות בדיון עם שופטי העליון ועם מרכיבי הקואלציה על רוב שהוא בין 61 ל-65 חברי כנסת. למעלה מכך זה יאיין את כל הכוונה שבפסקת ההתגברות", אמר בהתייחסות לדיון על הרוב שיידרש לאישור מחדש של חוק שנפסל על ידי בית המשפט העליון.

לדברי השר ארדן כאשר בית המשפט העליון מגן על זכויות של מיעוט הוא פוגע בזכויות של הרוב, "צריך לזכור כל הזמן, מדובר על הגנה על זכויות של מיעוטים. הכנסת עצמה היא זו שמחוקקת המון חוקים שעוסקים בזכויות של מיעוטים, והכנסת בסך הכל רוצה לשמור לעצמה את הזכות להגן גם על רוב אזרחי מדינת ישראל".

"כשבית המשפט העליון מעדיף את הזכויות של המסתננים הוא בהכרח פוגע בזכויות של תושבי דרום תל אביב או של ערים אחרות, כשבית המשפט מעדיף זכות כל שהיא הוא הרבה פעמים פוגע בזכות הרבה יותר גדולה או הרבה יותר רחבה של אזרחים אחרים במדינה. ולא יכול להיות שאחרי החלטות כאלה של בג"ץ, של מספר מצומצם של אנשים, לא תהיה אפשרות לכנסת, ברוב מיוחס שמייצג את רוב אזרחי המדינה, לשנות החלטה של בג"ץ", אמר השר.