ריבלין:
אפשר לשחק כדורגל נקי מאלימות וגזענות

נשיא המדינה השתתף בטורניר כדורגל לילדים יהודים וערבים בירושלים במסגרת התכנית ''מגן הכבוד - תקווה ישראלית בספורט".

רעות הדר , י"ד באייר תשע"ח

אפשר לשחק כדורגל נקי מאלימות וגזענות-ערוץ 7
ריבלין עם הילדים
צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין השתתף היום (ראשון) בטורניר הכדורגל לילדים של ירושלים במסגרת התכנית הערכית-חינוכית שמובילה קבוצת בית"ר ירושלים ב"מגן הכבוד - תקווה ישראלית בספורט".

בית"ר ירושלים מקדמת זאת השנה הראשונה שיתופי פעולה בין-מגזריים עם ילדים ובני נוער יהודים וערבים, ממזרח ומערב העיר, בהשתתפות נציגי הקבוצה הבוגרת.

הטורניר המסכם של קבוצות הילדים של 'שער שיוויון' ממחוז ירושלים, התקיים במגרש האימונים של בית"ר בבית וגן וכלל 12 קבוצות ילדים משכונות שונות בעיר, ביניהן שועפאט, קבוצה משולבת של צור באהר וארמון הנציב, בית צפאפא, קבוצה של בנים ובנות מהר חומה, קריית מנחם וקבוצות הילדים של המארחת בית"ר ירושלים.

מיזם "מגן הכבוד – תקווה ישראלית בספורט" הושק לפני כשלוש שנים במטרה לבסס את העשייה הערכית-חינוכית של מועדוני הכדורגל כסטנדרט מערכתי, ביוזמת נשיא המדינה ובשותפות עם משרד הספורט, מנהלת הליגות כדורגל, ההתאחדות לכדורגל, הטוטו ועמותת ערכים בספורט.

"מגן הכבוד" פועל בשלושה מסלולים: ליגת העל, מחלקות נוער וילדים, ומסלול אוהדים. לצד אימוני הכדורגל מוקנים לדור הבא ערכי שותפות, כבוד וסובלנות. בכל שנה מוענק 'מגן הכבוד' למועדונים שבלטו בעשייתם הערכית-חינוכית ובמאבקם באלימות ובגזענות.

נשיא המדינה פגש את הילדים המשחקים, ואמר לילדים בחיוך "אנחנו לא נדבר הרבה וניתן לכם לחזור מהר לשחק. כשאנחנו על המגרש כל אחד רוצה לנצח, כל קבוצה רוצה להיות האלופה, אבל אנחנו עושים את זה עם כבוד לאחר. כולנו גרים באותה עיר, כולנו רוצים להתקדם, כולנו מכבדים אחד את השני".

נשיא המדינה דיבר על חשיבות הכבוד לאחר גם בתחרות, "זה מפעל חינוכי שבו מבינים הילדים שאפשר להתמודד אחד עם השני על המגרש בכבוד. לנצח זה דבר חשוב ביותר ועצם הקיום של הטורניר זה הניצחון פה. כל השכונות בירושלים הן שכונות מעורבות, כולנו צריכים לחיות יחד, לגדול יחד ולהיות יחד. לכבד אחד את השני גם מתוך יריבות בלתי מתפשרת".

בסיום דבריו הודה הנשיא לנציגי בית"ר ירושלים ולאיציק קורנפיין, מנהל רשות הספורט בעיריית ירושלים, "אתם מוכיחים שוב כי המאמץ המשותף משתלם ומביא הישגים. אפשר גם אחרת, אפשר לשחק כדורגל נקי מאלימות וגזענות".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il