ליברמן
ליברמן צילום: מארק ישראל סאלם

שר הביטחון אביגדור ליברמן הבהיר היום (ראשון) כי מדינת ישראל לא תהסס לסכל כל איום נגדה מכיוון סוריה, הנובע מההתבססות האיראנית במדינה.

ליברמן נאם בוועידת הג'רוזלם פוסט בניו-יורק ואמר כי "לישראל יש שלוש בעיות- איראן, איראן, איראן... אין לנו כוונה להיכנס לסוריה אווירית, אבל אם מישהו חושב שהוא יכול לשלוח טילים לעבר ערים בישראל או נגד מטוסים שלנו, שידע שנפעל בעוצמה גבוהה ללא היסוס''.

ליברמן התייחס להפגנות האלימות ברצועת עזה, "כל ההפגנות מלוות בשני סלוגנים: להרוס את מדינת ישראל וזכות השיבה לכל ישראל. לא ראינו אפילו אחד שמדבר על דו קיום או חיים בשלום עם ישראל, רק להרוס אותה. מה שאנחנו רואים זה פעילי חמאס, לא תושבי עזה אמיתיים.

''הם שולחים נשים וילדים כמגן אנושי ואני רואה בהם את האחראים למצב. אתה יכול רק לדמיין מה הייתה תגובת ארה"ב או רוסיה או סין אם מישהו היה משגר טילים לאדמתם או מסכן את ריבונותן. אנחנו עושים את המינימום ההכרחי להגן על ביטחוננו וריבונותנו.

''הם לא קיבלו את הצעת הקוורטט וגם הם מתנהלים תחת מטריית איראן. כל קיומם והאידיאולוגיה שלהם זה להשמיד אותנו. על מה אפשר לנהל משא ומתן?", דחה ליברמן את ההצעה להידבר עם חמאס.

כשנשאל שר הביטחון על החיסול של המהנדס במלזיה, קטע השר את השאלה וענה "מלזיה? מה זה מלזיה? לא שמעתי עליה".