בר בנאומה בכנס
בר בנאומה בכנס צילום: מארק ישראל סאלם

הקומיקאית רוזאן בר נשאה דברים בוועידה השנתית שעורך הג'רוזלם פוסט במלון מריוט בניו-יורק ואמרה: "היה חשוב לי להגיע להגיד כמה אני שונאת BDS ואני שונאת שקרים אנטישמיים וכי אני יהודייה. יהודים שהם נגד יהודים אחרים זו בעיה שיש לנו מאז הסיפור הראשון בתורה, אולי זו ההזדמנות שלנו לעשות משהו בקשר לזה. יהודים צריכים לאהוב אחד את השני, זה צריך להיפסק כי זה מסכן אותנו".

כשנשאלה רוזאן מה עמדתה ביחס לנטלי פורטמן וסירובה לקבל את הפרס השיבה: "יש לי הרבה חברים ישראלים ששמעו את מה שהיא אמרה ואמרו שחבל שהיא לא אמרה את זה בארץ. אם הייתי בצרפת והייתי אומרת משהו, אז זו לא הדרך הכי אמיצה לעשות את זה. וגם ה-BDS מודה לה על זה היום. אנחנו צריכים למצוא דרך לדבר אחד עם השני ולדבר יחד, ונראה לי שהיום הזה מגיע. אנחנו צריכים למצוא דרך להגיע לצעירים באמריקה ולדבר איתם. אני חושבת שיהדות היא הדרך".

עוד הוסיפה בר: "אני רוצה לעשות עלייה. באמת. כי פה כל הנדל"ן נמכר ואני רוצה לקנות בית יפה. אני בת 65 ואין לי עוד הרבה זמן לעשות את הדברים שאני רוצה לעשות. עדיין קיימת בי הפנטזיה על אישה יהודייה שמזדקנת בישראל. אני רוצה לקנות חווה ולהביא לשם את המשפחה שלי".