לונה פארק
לונה פארקISTOCK

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים הגישה לבית משפט השלום בתל אביב שתי תביעות נגד חברת עיר השעשועים המפעילה את לונה פארק תל אביב בגין הפלייה במתן שירות ציבורי.

בשני המקרים, אשר קרו בחודש אוגוסט האחרון, הנתבעת ועובדיה מנעו מאנשים עם מוגבלות העונדים צמיד של פטור מהמתנה בתור לעלות על מתקנים הנחשבים כמתקני אקסטרים.

במקרה אחד, אדם עם מוגבלות נפשית הגיע ללונה פארק כדי לבלות עם בתו הקטנה. במקרה השני, מדובר בילד בן 12 עם אספרגר, אשר ביקש לבלות בלונה פארק יחד עם אביו.

לאחר שהאב ביקש כי יוסרו מידיהם הצמידים, ולאחר שהבן לא זוהה כאדם עם מוגבלות, הוא הצליח לעלות על מתקני אקסטרים.

מהחומרים שנאספו עולה כי הנתבעים נתנו לעובדיהם הנחיה גורפת לפיה אין להעלות למתקנים המוגדרים כמתקני אקסטרים אנשים עם מוגבלות אשר עונדים צמידים לפטור מהמתנה בתור.

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אמר כי ״נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות פועלת למניעת הפליה של אנשים עם מוגבלות. לצערנו בלונה פארק נקבעו נהלים המונעים מאנשים עם מוגבלות שימוש במתקנים, זאת ללא שתהיה לכך הצדקה כלשהי.

''ילדים ומתבגרים מוצאים עצמם שוב ושוב ממויינים ונדחים ממה שאמור להיות בילוי יומיומי ושגרתי רק בשל היותם עם מוגבלות, אנו פועלים ונמשיך לפעול נגד תופעות אלה״, הוסיף טורם.