פייסבוק
פייסבוקצילום: ISTOCK

פייסבוק פועלת נגד האנטישמיות ברשת. ראשי הרשת החברתית הודיעו כי החליטו לסגור את דפי הפייסבוק של מספר ארגוני ימין קיצוני בפולין לאחר שגילו בהם התבטאויות אנטישמיות קשות.

בהצהרה על תנאי הפעילות עבור קהילות, הודיעה פייסבוק כי "אנו אוסרים את הנוכחות של ארגונים המפרים את התקנות שלנו על גבי הפלטפורמה שלנו. אנו מאמינים כי ארגונים כאלו מקדמים בגלוי דעות גזעניות, אנטישמיות ושונאות זרים. זו לא היתה החלטה קלה, כי אנו מעודדים אנשים להביע דעות אישיות, ליצור קשרים ולחלוק מחשבות. אבל אנו רוצים גם שאנשים יחושו תמיד בטוחים ומוזמנים".

פייסבוק סגרה בימים האחרונים את הדפים של מספר ארגונים פולניים, בהם גם ONR – המחנה הלאומי הרדיקלי, שחבריו נחשבים לאומניים במיוחד ואף נהגו לצעוד ביום העצמאות הפולני כאשר הם נושאים שלטים בגנות היהודים ומיעוטים אחרים.

בחודשים האחרונים קיבלו אנשי פייסבוק הודעות רבות מצד גולשים בפולין על גילויי האנטישמיות ושנאת הזרים בדפים שהפעילו אנשי ה"מחנה הלאומי הרדיקלי" וארגוני ימין קיצוני אחרים. על פי הדיווחים הופיעו בדפים האלו התבטאויות קשות נגד בני מיעוטים עקב גזע, מין ודת שונים.

ראשי ארגון ONR פנו אל משרד ראש הממשלה ומשרד החוץ בוורשה בבקשה לסייע להם לפעול נגד פייסבוק. לטענת ראשי הארגון הפולני מדובר בצנזורה לא מוצדקת. "צנזורה אכזרית ומגבלה דרסטית של פלורליזם של ויכוח ציבורי. דרושה התערבות ממשלתית דחופה!" כתב נשיא "המחנה הלאומי הרדיקלי" רוברט ויניצקי.