נתניהו בחשיפה דרמטית:
איראן משקרת- הנה תכנית הגרעין הסודית

ישראל השיגה עשרות אלפי מסמכים ודיסקים מתוכנית הגרעין הסודית של איראן - פרויקט עמאד. "איראן התחייבה שאין פרויקט כזה ושיקרה".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ט"ו באייר תשע"ח | עודכן: 08:27

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף הערב (שני) את אחד ההישג הגדולים של המודיעין הישראלי: כמות אדירה של מסמכים סודיים ותקליטורים שנלקחו היישר מהארכיון האטומי של איראן, המוכיחים שהמשטר בטהר שיקר למעצמות וממשיך בפיתוח והרחבת תוכנית הגרעין שלו.

"מדובר בהישג מודיעיני מהגדולים שידעה מדינת ישראל'', פתח נתניהו. "אני רוצה להראות לכם משהו שהעולם לא ראה בעבר. נציג הוכחות נחרצות לתוכנית הגרעינית שאיראן מסתירה במשך שנים רבות מהקהילה הבינלאומית בארכיון הסודי שלה. אני כאן כדי להגיד לכם דבר אחד: איראן משקרת ובגדול".

לדבריו, "אחרי שחתמה על הסכם הגרעין ב-2015 העמיקה איראן את מאמציה להסתיר את המשך פיתוח הגרעין. בשנת 2017 העבירה איראן את הארכיון האטומי שלה למקום בקצה המדינה. מבחוץ זה נראה מקום תמים, אבל מבפנים זה משהו אחר לגמרי".

נתניהו המשיך לתאר את ההישג. "זה נראה כמו מחסן הרוס, אבל מבפנים הוא הכיל את הארכיון הגרעיני של איראן בכספות עצומות. לפני מספר שבועות בהישג מודיעיני נדיר השיגה ישראל חצי טון חומר מודיעיני שנמצא בכספות האלה".

בשלב זה הסיר ראש הממשלה וילונות מארונות שהיו מצויים מאחריו והציג קלסרים ותקליטורים של החומר הסודי.

"כל מה שתראו הוא העתק מדוייק של החומר האיראני המקורי. המקור נמצא כעת במקום מאוד בטוח. מה שהיה בתיקים - כולל מסמכים מפלילים, מצגות מפלילות, תוכניות מפלילות, תמונות וקליפים. אנחנו חלקנו את המידע עם ארה"ב והיא יכולה לאמת את האותנטיות שלו. נחלוק את החומר גם עם מדינות אחרות וגם עם הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית", אמר נתניהו.

הוא ציין כי ישראל "יכולה להוכיח שאיראן גם מסתירה באופן סודי את תכני פרוייקט 'עמאד' לפיתוח נשק גרעיני בזמן ובמקום שיתאים לה. המטרה של תוכנית זאת היתה לייצר נשק גרעיני".

"הם רוצים לתכנן, לייצר, לבדוק 5 סוגים של ראשי נפץ לשילוב על הטיל - כולל 10 טון של חומר נפץ. זה דומה לחמש פצצות כמו שהוטלו על הירושימה, שיותקנו בפצצה אחת".

בהמשך הציג ראש הממשלה שמות וארגונים שממשיכים להפעיל את תוכנית הגרעין של איראן עד עצם היום הזה.

"כולם זוכרים את מתקן פורדו להעשרת אורניום. הוא נבנה מתחת להר. לא שמים אלפי צנטריפוגות מתחת להר סתם כך. שמים אותם שם כדי להסתיר נשק גרעיני".

"אפשר להגיע מכל מה שהוצג כאן ל-4 מסקנות: איראן שיקרה על כך שהם לא רצו להשיג נשק גרעיני. 100 אלף מסמכים מעידים על כך. גם אחרי העסקה איראן המשיכה להרחיב לפעול כדי להשיג נשק גרעיני. איראן לא חשפה כנדרש, אחרי ההסכם, את כל הפרטים מול הסוכנות לאנרגיה אטומית.
ההסכם מבוסס על הסתרה ושקר", סיכם נתניהו.

הוא ציין כי "איראן ממשיכה גם כעת לשקר. שר החוץ האיראני זריף אמר רק בשבוע שעבר: 'מעולם לא רצינו לפתח נשק גרעיני'. כן רציתם, אתם כן רוצים והארכיון הזה מוכיח זאת. עסקת הגרעין היתה נוראית והיא עדיין כזאת".

"הערב חשפנו הישג מודיעיני מהחשובים שידעה מדינת ישראל. בחשיפת המסמכים האלה ישראל עושה שירות גדול לא רק לביטחוננו אלא גם לביטחונן של מדינות רבות באזור. בעוד כמה ימים יחליט הנשיא טראמפ מה לעשות בנוגע להסכם. אני בטוח שהוא יעשה את הדבר הנכון לארה"ב, לישראל ולשלומו של העולם כולו", סיכם נתניהו.טוען....