האנדרטה המשופצת
האנדרטה המשופצת צילום: דובר צה"ל

לוחמי גדוד 90 מחטיבת כפיר יחד עם תלמידי ישיבת "חיצים" מאיתמר שיפצו את האנדרטה לזכר בני הזוג איתם ונעמה הנקין הי"ד שחוללה על ידי פורעים ערבים.

האנדרטה הוקמה בזירה שבה נרצחו הרב הנקין ונעמה בפיגוע ירי, סמוך לבית פוריכ שבשומרון בין היישובים איתמר ואלון מורה בחג הסוכות ה'תשע"ו. ארבעת ילדיהם, שהיו עמם ברכב, לא נפגעו מהירי.

מפקד גדוד 90 סא"ל עומר כהן סיפר כי ''מיד לאחר שפיכת הצבע על האנדרטה חיילי גדוד 90 בשיתוף המתיישבים האירו את האנדרטה ושידרגו אותה, כוחות הפלוגה והגדוד ימשיכו להגן על המרחב ולשמור על השקט עבור התושבים".

''אף אחד לא ישבור אותנו", נמסר מישיבת חיצים, ''לאחר שערבים בזויים השחיתו את האנדרטה שהוקמה לזכר בני הזוג הנקין שנרצחו בפיגוע ירי לעיני ילדיהם סמוך לאלון מורה, תלמידי ישיבת חיצים שיפצו את האנדרטה במהירות ואנחנו גאים להפיץ את האור הזה''.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן דרש מראש הממשלה נתניהו ומשרי הממשלה לגנות את השחתת האנדרטה לזכר בני הזוג הנקין שנרצחו לעיני ילדיהם לפני כ-3 שנים.

"איפה מנהיגי המדינה? איפה הסופרים ואנשי המצפון שיקימו קול זעקה?", שאל דגן בפוסט שפרסם בפייסבוק, ''הבוקר הושחתה האנדרטה לזכרם של הזוג הנקין הי״ד שנרצחו בצורה ברברית אלימה לעיני ילדיהם, טרור של השחתה וברוטאליות. כשזה מגיע לטרור נגד יהודים שנרצחו והמצבה שלהם הושחתה בשומרון איכשהו זה נראה מקובל הגיוני ועובר לסדר היום.

''היד הארורה שעשתה זאת תיגדע, שורשי ההתיישבות יצמחו, ויפי הנפש עוד יתפכחו ויבינו מי עומד מולנו, מי הם אותם מרצחים שפלים ומי זאת האוכלוסיה התומכת בטרור הערבי שבערב הרצח הנורא של משפחת הנקין חילקו בשכם סוכריות ובקלאוות לאות חגיגה על שפיכת הדם''.

דגן הוסיף, ''אני מצפה מראש הממשלה, משרי הממשלה הזו, מהרמטכ''ל ועד יאיר לפיד לצאת באמירה ברורה כנגד המעשה הנפשע הזה כפי שהיו מגיבים על כל פשע שנאה אחר ואף מעבר לכך. נמאס לשמוע ולראות שדמנו הפקר. מי שלא מגיב היום מתיר את המעשים הבאים".