תג מחיר: "אנשים שפוגעים בכולם"

מפקד אוגדת איו"ש בכנס הקב"טים של מועצת יש"ע: התפתחו אירועים של פשיעה לאומנית, זו אלימות של אנשים לא נורמטיבים שפוגעים בכולם.

אלירן אהרון , ט"ז באייר תשע"ח

תא"ל ניב בכנס הקב"טים
תא"ל ניב בכנס הקב"טים
צילום: מועצת יש"ע

קציני הביטחון של המועצות ביהודה, שומרון ובקעת הירדן השתתפו בכנס הקב"טים של מועצת יש"ע יחד עם קציני הגמ"ר איו"ש וענף מרכיבי ביטחון בפיקוד העורף.

הכנס התקיים בפארק שמיר במעלה אדומים, ואירח מגוון גורמים העוסקים בנושאי הביטחון ביהודה ושומרון.

מפקד אוגדת איו"ש תא"ל ערן ניב אמר למשתתפים, "אני שמח לפגוש אתכם ולדבר אתכם, ובעיקר להביע הערכה רבה לתרומה שלכם לאנשים ולביטחון. עברו עלינו חגים נהדרים, פסח ויום העצמאות, אני הסתובבתי בשטח וזה כיף גדול.

''הייתי ביום העצמאות בחניון צה"ל בשומרון, ומגיעים לשם אנשים שמעולם לא דרכו במקום. זה דבר מדהים לראות. לקראת הרמדאן אנחנו מתגברים כוחות בשטח, נהיה יותר חזקים, נתפרש בשטח ונעשה כל פעולה כדי שהזמנים האלה יעברו בשקט", הבטיח.

מפקד האוגדה התייחס להיערכות הביטחונית בימים אלה, "אנחנו נערכים לקראת חודש מאי בו יש מספר אירועים. קשה להעריך מה יהיה בעקבות התרחשויות שונות והשפעת האירועים בעזה. אנחנו נערכים לכל תרחיש ואירוע".

על אירועי התג מחיר אמר תא"ל ניב כי "התפתחו אירועים של פשיעה לאומנית קשה, בחודש האחרון מעל לעשרה אירועים של השחתה. זו אלימות של אנשים לא נורמטיבים שפוגעים בכולם. צה״ל וכלל כוחות הביטחון פועלים בימים אלה במטרה להפסיק אירועים אלה ולעצור את הנוגעים בדבר״.

קב"ט מועצת יש"ע שלמה וקנין שפתח את הכנס, אמר "שמחתי לראות שכולם הגיעו, זהו כנס יחיד מסוגו אשר מאגד את כל גורמי הביטחון החשובים באזור יהודה, שומרון ובקעת הירדן. ישנם כנסי ביטחון שונים בארץ, אך נושא הביטחון באזור זה שונה ומצריך מפגש של כל שותפי הפעולה בהתיישבות, בצה"ל ובמשרד הביטחון. אני מקווה שכולנו נלמד דברים חדשים בכנס הזה ונעלה את השאלות החשובות שיש לכולנו כדי שנוכל למצוא להם את הפתרון במשותף".

צילום: מועצת יש"ע

ראש העיר מעלה אדומים בני כשריאל סיפר "כשמישהו מגיע למעלה אדומים הוא לא שואל על החינוך, הרווחה או התרבות, הוא ישר שואל האם בטוח פה. הדבר הזה תלוי בכם. כנבחרי ציבור אנחנו יכולים להציג רעיונות גדולים ורבים, אבל בסופו של דבר המעשים בשטח זה שלכם. אנחנו לא יכולים לנהל את העיר בלעדיכם".

בנושא הבנייה בעיר אמר כשריאל כי "מאז נאום בר אילן של נתניהו ישנה הקפאה גדולה. עשינו חשבון, ב-7 השנים האחרונות בנינו 57 יחידות דיור בסך הכל. ראשי המועצות התנגדו לנאום בר אילן, אך נתניהו אמר שזה ל-10 חודשים בלבד, בפועל ההקפאה ממשיכה עד היום. יחד עם מועצת יש"ע התחלנו לקדם את החלת הריבונות על מעלה אדומים וכעת אנחנו פועלים לקידום הריבונות על כל מרחבי יהודה ושומרון ואנחנו מקווים להצליח בכך במושב הקיץ הקרוב".

לימור אריאל, ראש תחום אזרחים במשרד הביטחון, סיפרה כי "החל מיוני הקרוב התשלום לרבש"צים ינותק ממופ"ת ויעבור למשרד הביטחון. התקציב לסוגיה זו הוא תקציב של פיקוד העורף ואנחנו נדע לקחת את הנתח מפיקוד העורף ולעשות את התהליך. הכוונה שלנו היא לשלם רבעון מראש את הסכום, בסוף הרבעון יבוקש מאותה מועצה לראות את התשלום שנעשה".