5 מיליון שקל ממנהיג הכת הסדיסטית

שניים מקורבנותיו של מנהיג הכת הסדיסטית אליאור חן הגישו תביעה אזרחית נגדו על סך 5 מיליון שקל. "נגרם לתובעים נזק נפשי", נאמר.

תגיות: אליאור חן
מיכל לוי , י"ז באייר תשע"ח

אליאור חן
אליאור חן
פלאש 90

7 שנים לאחר שבית המשפט המחוזי גזר על מנהיג הכת הסדיסטית אליאור חן 24 שנות מאסר, הגישו שניים מקורבנותיו נגדו תביעה אזרחית על סך 5 מיליון שקל.

בחדשות 2 דווח כי מדובר בתביעת נזיקין בטענה כי נגרם להם נזק נפשי. תביעה מקבילה הוגשה נגד משרדי החינוך והרווחה על שלא נקטו בצעדים מתבקשים לטובת הקורבנות במהלך התקופה בה נעדרו הילדים מהלימודים.

בחודש פברואר 2011 גזר שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, יורם נועם, 24 שנות מאסר על אליאור חן, אשר כונה בתקשורת "הרב המתעלל", לאחר שהורשע שעמד בראש כנופיה אשר ביצעה סדרת מעשי התעללות בילדים קטנים.

בנוסף לעונש המאסר אשר נגזר על חן, קבע בית המשפט כי חן יפצה את הילדים אשר היו קרבנותיו בסכום של 700 אלף שקלים. בין האישומים בהם הורשע חן: התעללות בקטין חסר ישע, תקיפת קטין חסר ישע הגורמת חבלה חמורה וחבלה של ממש, תקיפה והתעללות פיזית ונפשית.

"כתוצאה מההתעללות, נגרם לתובעים נזק נפשי שהותיר אותם עם נכות נפשית לכל ימי חייהם", מסבירים עורכי הדין דוד אור-חן ואבידן ארביב שהגישו את התביעה האזרחית.

לדבריהם, "לאורך הטיפול של התובעים נחשף הצוות המטפל לתסמינים פוסט טראומתיים שהתבטאו בפלאשבקים, סיוטים חוזרים במהלך הלילות ותחושת אשמה כבדה".