בני עקיבא: לא יתקיימו מדורות בסניפים

בתנועה קראו לציין את יום ל"ג בעומר בלימוד, שמחה, שירה ובכל פעולה חינוכית שאינה כוללת הבערת מדורה.

ערוץ 7 , י"ז באייר תשע"ח

בני עקיבא: לא יתקיימו מדורות בסניפים-ערוץ 7
מדורת ל"ג בעומר
צילום: MILNER MOSHE /לע"מ

בעקבות מזג האוויר הצפוי, הוחלט בתנועת בני עקיבא כי לא יתקיימו הערב (רביעי) מדורות בסניפי התנועה בכל רחבי הארץ.

מזכ"ל בני עקיבא יאיר שחל פרסם לפני שעה קלה הנחיה לכלל הרכזים והקומונריות בתנועה האוסרת הדלקת מדורות הערב וציון יום ל"ג בעומר באופן שונה משנים קודמות.

"לאור תנאי מזג האוויר הקיצוני וההנחיות המפורטות של נציבות הכבאות הראשית, המאפשרות לקיים מדורות אך ורק בתנאים מגבילים ביותר, ולאור הימים הקשים אשר עבר עם ישראל והחברה הישראלית כולה בשבוע האחרון - אנו נחמיר השנה עוד יותר בנוגע למדורות ל"ג בעומר", כתב שחל.

"תנועת בני עקיבא מורה לקומונריות וחברי כל הצוותים בתנועה שלא לקיים השנה את מדורות ל"ג בעומר בסניפים בדרך שבה נהגנו ונערכנו אליהן בכל שנה ושנה. אני מבקש מכולכם לציין בסניפים את יום ל"ג בעומר, יום התגלות תורת הסוד וסיום ימי האבל על מות תלמידי רבינו הגדול רבי עקיבא, בלימוד, שמחה, שירה ובכל פעולה חינוכית אשר אינה כוללת מדורה. את העצים למדורה אותם אספתם באהבה נדליק כשתנאי מזג האוויר יאפשרו".

"במקומות בהן גורמי הביטחון המקומיים יפרסמו הנחיות המאשרות הדלקת מדורות - יפעלו הסניפים על פי ההנחיות המקומיות תוך הקפדה על המקומות והאופנים המותרים והכללים כולם. הדלקת המדורה במקומות אלה מותנית בקבלת אישור ועד ההורים הסניפי או הוועדה האחראית בקהילה או בישוב על הנושא", הוסיף שחל.