האלופים חלויה ותורג'מן יחד עם הרמטכ"ל
האלופים חלויה ותורג'מן יחד עם הרמטכ"ל צילום: דובר צה"ל

האלוף איציק תורג'מן מונה היום (רביעי) באופן רשמי לראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

הוא החליף את האלוף אהרון חליוה, אשר כיהן בתפקיד במהלך השנתיים האחרונות ועתיד להתמנות לראש אגף המבצעים.

הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, אמר באירוע כי "שבעה עשורים חלפו מאז הוקם המערך הלוגיסטי ועמו אגף האפסנאות ושירותי התחזוקה ולקח חלק מרכזי בבניית היכולת הצבאית ובהבטחת ביטחון המדינה בראשית ימיה".

"היום, כשבעים שנים לאחר מכן ניצבים אנו כאן. לרשותנו אמצעי לחימה וציוד מהמעלה הראשונה ובזכותכם – חיילי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה ומפקדיו אנו אוחזים ביכולות טכנולוגיות ולוגיסטיות מתקדמות, המהוות נדבך מרכזי בעליונות צה"ל על אויביו", הוסיף איזנקוט.

הוא פונה לאלוף חליוה ואמר, "אהרון, בכל תפקידיך ידעת להתבונן בצה"ל בראייה רחבה וכוללת; להביט במציאות ביצירתיות ובחדשנות ולהוביל את כוחותינו להשגת המטרה. כבר לפני יותר משנתיים הציב צה"ל את מיזוג אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה עם זרוע היבשה כיעד חיוני – יעד שהיה לאתגר ארגוני מרכזי, החשוב והמורכב ביותר שידע צה"ל בשנים האחרונות. ההחלטה על המיזוג התקבלה לאור ההכרה בתפקידו המרכזי של אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה במלחמה הבאה ותחת פיקודך – הפכה מחזון למציאות. לזכותך עומדת עוד שורה ארוכה של שינויים מערכתיים רבי-חשיבות להתייעלות ולמוכנות ובהם: מיסוד קריית ההדרכה ופיתוחה, שימור התשתיות ויחידות מחסני החירום בצה"ל כולו – ומעל הכל, מתן מענה ראוי והולם לכל חייל בדגש על החוד המבצעי של צה"ל. כל זאת התאפשר הודות לתבונתך הרבה וליכולתך להביא חזון ליידי מעשה. אני משוכנע כי גם בעתיד, עם חזרתך לאגף המבצעים כעומד בראשו – תפעל באותה המקצועיות והנחישות שבהן פעלת כמפקד – מהתכנון ועד להוצאת המשימה לפעול, על מנת לוודא כי צה"ל ערוך ומוכן לכל תרחיש".

לאחר מכן דיבר הרמטכ"ל על המפקד הנכנס של אט"ל. "האחריות להובלת אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה עוברת לידיך - האלוף איציק תורג'מן. במהלך תפקידך האחרון, כראש חטיבת המבצעים, נדרש צה"ל להפעיל את כוחו במערכה שבין המלחמות; מערכה סבוכה וממושכת המתרחשת בגלוי ובסמוי מעין הציבור. פעם אחר פעם ביטאו החלטותיך את דמותך הפיקודית ואת יכולותיך להכריע בסוגיות רגישות וחשובות בזמן אמת. אני משוכנע כי תוביל את האגף בתבונה, במקצועיות ובמסירות המאפיינות אותך. אני סומך עלייך ומאחל לך הצלחה רבה בתפקיד".

ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה היוצא, האלוף אהרון חליוה סיפר על תקופת הכהונה שלו. "בשבעים שנות תקומה היה אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לבבואה של התפתחות צה"ל כולו. מצבא קטן, דל אמצעים, לצבא חזק, עוצמתי, מתוחכם, חדיש ומתקדם. מאגף אפסנאות צנוע - לאגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה מתקדם ופורץ דרך. בלעדי אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה לא יוכל צה"ל על יחידותיו השונות למלא את משימותיו. יש לנו מחויבות עליונה לתת ללוחמי צה"ל ביבשה, באוויר ובים את התנאים הטובים ביותר בשגרה צופה פני חירום לביצוע משימתם. זה המבחן העליון שלנו".

"לפני כשנתיים קיבלתי למשמרת קודש את הפיקוד על אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה של צה"ל. ידעתי שמדובר באתגר גדול. היום אני יודע שזו בעיקר זכות גדולה. אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה הוא צבא העם האמיתי, הוא עמוד השדרה והתמך של צה"ל".

למחליפו אמר, "איציק, אין לי ספק כי באמצעות ניסיונך המבצעי והפיקודי לצד יכולותיך הבין אישיות המרשימות תוביל את האנשים והאגף להישגים חדשים ופסגות חדשות, אני מאחל לך הצלחה רבה".

האלוף תורג'מן ציין כי הוא מקבל את התפקיד החדש, של ראש אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, בהתרגשות רבה. "בנכונות עמוקה, אני מקבל עליי היום את הפיקוד על אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. במרוצת השנים נוכחתי לדעת כי המאמץ הטכנו-לוגיסטי בשגרה, בחירום ובמלחמה, מהווה חלק בלתי נפרד מהמאמץ המבצעי. והובלתו, היא בראש ובראשונה - שליחות. לצד ההתקדמות יוצאת הדופן שנרשמה בשנים אלו, שמורה לכולנו עוד דרך ארוכה לצעוד בה - להתחדש ולהשתכלל, להביט על תהליכים בעין בוחנת, לשנות ולהוביל".

"אהרון ידידי, מקל השליחים שאני מקבל מידיך - כבד ומחייב. אני מאחל לך הצלחה רבה באתגר המשמעותי אותו תקבל על עצמך בקרוב, כראש אגף המבצעים", סיכם האלוף תורג'מן.