טוני מרטין הוא אחד מרוכבי האופניים הטובים בעולם, ניצח באליפות העולמית במרוצי מבחן זמן ב-2011,2012, 2013 ו-2016.

היום הוא נמצא בישראל ומתכונן למירוץ הג'ירו ד'איטליה שייערך מחר.

"הג'ירו ד'איטליה הוא סופר-קשה כי אתה חייב להתחרות במשך שלושה שבועות, כל יום", אמר בראיון מיוחד לאתר ערוץ 7. "יש הרבה שלבים קשים כאן, והרבה הרים קשים. זה אף פעם לא קל. אין לך יום קל באמת בג'ירו ד'איטליה כך שיש לך שלושה שבועות של מאבק, וזה סופר-קשה".

שאלנו אותו מה, לדעתו, הופך את ספורט האופניים לפופולארי כל כך עבור צופים. "אתה חייב לנסות את זה ולהרגיש את זה על האופניים, הרגשות האלה שצצים בך, כשאתה מתחרה על אופניים", הסביר. "זה מדהים, וגם כשאתה צופה בזה, כשאתה מבין את הרכיבה, זה גם סופר-נחמד לצפות בתחרויות, אני חושב שאנשים רואים את הרגשות ורוצים להיות חלק מזה".

טוני מרטין
טוני מרטין צילום: יח''צ

על האופניים שלו אמר האלוף: "זה מיוחד מאוד כי זה סופר-קל וגם קשיח, זה עשוי מפחמן, כך שזהו חומר יקר מאוד. יש לך הרבה הרבה קישוטים יפים, זה מאוד אווירודינמי וקל, והשילוב הזה הופך אותם ליקרים מאוד".

שאלנו אותו אם הוא מוכן לחום הכבד שישרור פה ביום שישי. "נראה ביום שישי", ענה, "אבל למרבה המזל חווינו חודש אפריל חם מאוד בגרמניה ובשווייץ, כך שאני כבר די התרגלתי לחום, אבל כאן חם בעשר מעלות יותר מאשר באירופה, וזה יהיה מאבק גדול נגד החום".

מרטין משתתף במירוץ כחלק מקבוצת "קטושה-אלפסין" המפורסמת, שמותג "אלפסין" הינו נותן החסות הראשית שלה. "שנים של הכנות ואימונים מגיעים לרגע האמת, אני והקבוצה ציפינו להגיע לישראל שחוגגת 70 שנה ולהתחרות במירוץ שיוזנק בירושלים.

''העובדה שתחילת המרוץ היא בירושלים, זה משהו מאוד מיוחד ואני סקרן מאוד לגבי מסלול הרכיבה בעיר. ברמה האישית אני אעשה מאמץ ואלחם על תוצאה טובה, אני מקווה שיהיה לי ולשאר חבריי הקבוצה זמן ליהנות מהאווירה המיוחדת הכה מפורסמת בישראל", הוסיף.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7