הרב אליהו: להתרחק מברלנד כמו מאש

רבה של צפת קובע כי הגעתו של ברלנד למירון פוגעת באלפים שבאים להתקדש, "הוא כמו זה שפושט טלפיו ואומר אני טהור".

בני טוקר , י"ח באייר תשע"ח

הרב שמואל אליהו
הרב שמואל אליהו
צילום: אלירן אהרון

הרב שמואל אליהו, רבה של צפת ויו"ר ההקדש הממונה על מתחם ציון הרשב"י במירון מסביר לערוץ 7 את הדרישה להרחיק מההר את אליעזר ברלנד שהורשע במעשים חמורים נגד נשים.

"הר מירון הוא מקום קדוש כך תופסים אותו אלפים מעם ישראל שבאים לראות את הקדושה. המבקרים לא מחפשים טומאה ביום הזה. אדם כזה שנוהג מנהג צדיקים ומתחזה כאדמו"ר זה ממש תועבה שהוא יגיע למירון צריך להוציא אותו".

הוא קורא להתרחק מהרב ברלנד כמו מאש, כלשונו. "אדם כזה צריך להתבייש ולהתחבא מתחת לשולחן ולא לנהוג מנהג אדמו"רים, מה שהוא עושה זה הפוך ממה שכתוב בהלכות תשובה, צריך להתרחק מאנשים כאלה כמו מאש. זה שהוא לובש טלית כל היום זה לא עושה אותו צדיק להפך זה כמו זה שפושט טלפיו ואומר שהוא טהור".

הרב אליהו אומר שהוא עצמו לא ראה את הרב ברלנד במירון, "אני יודע שהיתה אמורה להיות בלילה הדלקה שלו כנראה שהייתה, אני הייתי שם כל הלילה לא בגללו אלא בגלל האור העצום של הרשב"י זו שמחה שאין לה אח ורע, אחווה ותפילות ולא ראיתי לא אותו ולא זנב של אחד מחסידיו".

הרב אליהו מוסיף דברים על עוצמת היום, "זה באמת דבר פלא לפני שלושים שנה שהייתי עולה עם אבא למירון היו שם עשרת אלפים אולי עשרים אלף מאז כל השנה זה טופח ועולה, בניגוד לחג של האחד במאי שנשכח מעינינו החג הזה של רשב"י התרחב וקיבל עוצמה.

באמת יש שם אור שאי אפשר לתאר אותו ומי שמגיע לשם ופתוח להקשיב זה אור ועוצמות מדהימות ולכן מי שבא פעם אחת בא שנה אחרי שנה. לכן גם קוראים לספר של רבי שמעון הזוהר זו התחושה שאנשים מקבלים וגם מי שלא נמצא שם יכול ללמוד משהו מתורתו של הרשב"י או להדליק נר לכבוד נשמתו ולהתחבר לתורתו של רבי שמעון ללמוד קטעים של ליל ל"ג בעומר זה מאוד מעצים".

test770