יעקב פרי: אני עוד אשוב

השר לשעבר שפרש מהכנסת, אחרי פרסום תחקיר שהטיל צל על עברו הביטחוני ועל אמינותו, מבטיח לחזור לחיים הציבוריים. "לא אשב בבית"

תגיות: יעקב פרי
ערוץ 7 , י"ח באייר תשע"ח

יעקב פרי: אני עוד אשוב-ערוץ 7
יעקב פרי
פלאש 90

השר לשעבר, יעקב פרי, אומר כי הוא מתכוון לשוב לעשייה ציבורית, לאחר שפרש מהכנסת בעקבות תחקיר "עובדה" בו נטען ששיקר לגבי שירותו הצבאי.

"נפגעתי מאוד מהביקורת נגדי. אני עוד אחזור לעשייה הציבורית בתחומים שונים בעתיד הקרוב, ייתכן שבתחום העסקי והעזרה לקהילה. לא אשב בבית", אמר פרי בראיון ל-103FM.

לדבריו, "ההחלטה שלי לצאת לאזרחות התקבלה תוך שניות וכעת זה קצת מוזר לי. קיבלתי החלטה שאם העיסוק בי עלול לפגוע במפלגת יש עתיד אני מעדיף לעזוב את המפלגה".

הוא הוסיף כי בעתיד הוא מתכוון להתייחס לפרישתו. "אתראיין לגבי הנושא כשאהיה מוכן לכך".

פרי התייחס גם לחשיפת הארכיונים של תוכנית הגרעין האיראנית. "איש מודיעין שכל חייו עסק בחומרים סודיים וממצאים חשאיים לא יכול שלא להיבהל מעוצמת החשיפה. אני מניח שנעשו בדיקות עד כמה חשיפה שכזו יכולה להזיק למקורות המודיעין, אך אין ספק שמדובר במסיבת עיתונאים שחשפה נתונים ללא תקדים".

עם זאת הוא מסייג ואומר כי"אם היה מדובר בסוגייה קריטית, אני מעריך שגורמים במערכת הביטחון היו עוצרים את נאום נתניהו והדברים לא היו מתפרסמים".

"זהו הישג מרשים ומעורר הערצה ומוסיף נקודות זכות לתדמיתו של המוסד וגורמי המודיעין של מדינת ישראל בעולם, אך השאלה היא האם החשיפה הזו נדרשה למען המטרה שנתניהו הציב לעצמו. להערכתי התשובה היא שלילית. כשאני צופה בתגובות מהעולם, רבים טוענים שנתניהו לא חידש דבר ולכן אני מעריך שהעשייה החשאית הייתה משיגה תוצאה טובה יותר", סיכם יעקב פרי.