לומדים ללמד במעלה אדומים

מקומות אחרונים בבית מדרש ייחודי הבונה גשר בין עולם התורה לעולם החינוך במעלה אדומים קורא לבוגרי ישיבות ובוגרי צבא להצטרף אליו.

בשיתוף "בית מורשת" מעלה אדומים , כ"ב באייר תשע"ח | עודכן: 12:42

בגרעין התורני 'בית מורשת' שבמעלה אדומים משלבים פעילות חינוכית היוצאת לאור מבית החינוך 'אמית איתן' שבעיר ומספרים על צמיחה של אנשי חינוך תוך כדי לימוד תורה משמעותי, יחד עם לימודי תואר אקדמי בחינוך והתנסות חינוכית מעשית.

הרב אילן משה מארק ראש בית המדרש, מסביר, "אצלנו צומחים אנשי חינוך המשלבים לימוד תורה משמעותי עם לימודי תואר אקדמי בחינוך והתנסות חינוכית משמעותית. לימוד התורה אצלנו שונה מאוד מלימוד תורה בישיבה שם אתה שקוע כולך בלימוד פנימה".

הרב אלי קפלן, ראש עמותת 'בית מורשת' מדגיש את החשיבות של לימוד תורה מתוך חיבור לעשיה חינוכית. "התורה מצווה 'ושננתם לבניך וחברת בם' - קודם ללמד ואחר כך ללמוד. הכיצד? התורה מלמדת אותנו ששני הדברים קשורים זה בזה ומזינים זה את זה. כדברי חכמים 'בניך אלו תלמידך', וכדברי הרמב"ם המגדיר את מצוות תלמוד תורה ואומר על הלומד תורה כדי ללמוד וללמד הוא הנקרא 'תלמוד תורה' (מצווה יא)".

הרב קפלן קורא למי שרוח החינוך מפעמת בו להצטרף למהלך ולחזון ההולך ומתרחב במעלה אדומים.

"אם אתה מאמין בצורך ללמד לאחרים ולהשפיע תוך כדי לימוד התורה האישי שלך, כי כך אתה נבנה וכך אתה משפיע, מקומך איתנו. התכנית, בראשותו של הרב אילן משה מארק, מגוונת ועשירה וכוללת: לימוד הלכה (הסמכה לרבנות קהילה למעוניין) גמרא, תנ"ך ואמונה וכן קורסים מיוחדים בתחומי החינוך: למידה משמעותית בהובלת ד"ר שמחה צ'סנר, גישור, הדרכת חתנים, זוגיות ועוד".

את המיזם רואה הרב קפלן כשלוחה של ישיבת מרכז הרב כשבפועל התכנית להכשרת עובדי הוראה ומחנכים היא בשיתוף עם מכללת 'אורות' והלימוד במסגרת מוכר על ידי המכללה כחלק מתואר בחינוך.

לומדי התואר לומדים בימי שישי בשלוחת מכללת אורות רחובות. "בנוסף אנו מעניקים מלגה ואפשרות לשילוב במשרה חינוכית מאתגרת, בחינוך הפורמלי או הבלתי פורמלי, מתוך הבנה שהדברים משלימים זה את זה".

להצטרפות לחצו כאן

עוד מציין הרב קפלן כי "בוגרים רבים של בית המדרש השתלבו במשך השנים במערכת החינוך בעיר ומחוצה לה, ומעידים יותר מכל על חשיבותו של בית המדרש החינוכי בעיצוב אישיותם וביכולת להשתלב במערכת החינוך בצורה משמעותית". את דבריו הוא חותם בקריאה חוזרת "למי שיש לו ברק בעיניים, לב רחב ועין טובה לעשיה חינוכית מתוך בית המדרש, בוא ולהשתלב בבית המדרש החינוכי שלנו!".

בית מורשת מעניק מלגה ואפשרות לשילוב במשרה חינוכית מאתגרת, בחינוך הפורמלי או הבלתי פורמלי מתוך הבנה שהדברים משלימים זה את זה.

הלימודים עצמם מתקיימים בימים א-ה כאשר רוב שעות היום לומדים וחלק קטן מן היום מוקדש ללמידה משמעותית ומונחת עם תלמידי בית הספר.

בבית החינוך אמית איתן שבו נמצא בית המדרש אפשר למצוא את בוגרי התכנית ממנהל בית הספר דניאל בארי, דרך ראש הנתיב הישבתי הרב עובדיה בן משה, מחנכים ובעלי תפקידים שונים.

להצטרפות לחצו כאן